YÜREKTEN OYNAYINCA OLACAK
Reklam
  • Reklam
Güven GÜMÜŞDAĞ

Güven GÜMÜŞDAĞ

YÜREKTEN OYNAYINCA OLACAK

25 Ekim 2019 - 13:54

Nurullah; 18’ine kadar stoperdi, 18’inden sonra kaleci. Kalecilik yaşı sadece dört.

Her gün üstüne koyarak değişiyor, gelişiyor. 

Eksiği iletişim, sevk ve idare edecek savunmayı. O derece zeki. Sesi tribünden duyulduğunda bu da tamamdır.

Erkam ve Yalçın; ikisi de karakterli ve usta oyuncu. Biraz ağır olduklarında, doğru pozisyon aldıklarında daha da güzel olacak.

Caner; Hem takımı hem tribünü ateşliyor. Dozunu kaçırmadığı müddetçe, bir de daha ofansif katkı yapmalı, etkili final paslarıyla.

Ramazan; Çabuk, dinamik ve ofansif. Topla çıkmak yerine topsuz ofansif katkı yapmalı. Kaptırdığı topların bedeli ağır olabilir.

Ferhat, Oğuz ve Samed; İkisi oynayacak. Diğeri yorulanın yerine dahil olacak oyuna. Bloklar arası mesafeyi iyi ayarlayıp, hücumda ve defansta ikinci topları kazandıklarında en ciddi sorunumuzu çözdük demektir.

Gökhan Alsan; Çok iyi bir futbol kariyeri var. Lakin futbolda dün yok. Kapasitesinin altında bir performansla oynuyor. Motivasyonunu yükseltip duygulu ve agresif oynadığında oyunun merkezi olacak kalitede bir oyuncu. Trabzonlu olduğunu biri ona hatırlatsın. Dilerim sakatlığı geçmiştir. Acil şifalar.

İlyas Kubilay; Çok iyi bir kumaş ve bir fenomen. Yaratanın ona verdiği bu hediyeyi layıkıyla kullanamıyor. İki yönlü ve biraz daha kolektif oynayacak o kadar.

Atabey Çiçek; 53 kez milli maç, 23 gol, 165 kez profesyonel lig maçı ve yaş 24. Gayet iyi bir istatistik. Eksiği, topu koruma, vücudunu kullanma ve kavgacı bir karakter.

Enes İslam İlkin; 19 yaşında 51 kez milli, 74 akademi lig maçı 82 gol bakar mısınız. Zordur yetiştiği takımda, doğduğu şehirde oynamak bu oyunu. Birçok duyguyu aynı anda yaşarsın, ayakların titrer. Enes’e uyan çok iyi bir hikaye var.

‘Apaçinin biri kartal yumurtasını çalmış. Tavuk kümesine koymuş. Zamanla doğmuş kartalcık. Civcivlerle birlikte büyümüş. Bir gün gökyüzüne bir bakmış uçan bir kartal. Hayran hayran seyretmiş.’

İşte o yavru kartal sensin çocuk. Uç artık zamanın geldi. 

Kaptan Ercan ve Okan; Diliyorum bir an evvel iyileşirler. 

Teknik kadromuz her oyuncuya vakti geldiğinde şans veriyor. Hiçbir oyuncu vazgeçilmezdir demiyorlar. Her oyuncumuz küsmeden, vazgeçmeden çalışmalı ve çabalamalı. 

Oynayan rehavete girer formayı kaptırır. Karamsar, umutsuz, mutsuz oyuncu ise kendi kaybeder.

Ben kadromuzun 1. Lig’e çıkacak kalitede olduğuna yürekten inanıyorum. Yeter ki yürekten oynasınlar.

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar