IŞIK SAÇANLAR
İsa ABANOZ

İsa ABANOZ

IŞIK SAÇANLAR

26 Ocak 2021 - 00:29

 

Merhabalar, sayın öğretmenim ben Canik Anadolu Lisesi 9/F sınıfı öğrencisi Sude Cennettoğlu’nun annesi Gamze Cennetoğlu. Öncelikle verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Sadece benim çocuğum için değil, tüm çocuklar için söylüyorum: 

Siz öğretmenler bizim çocuklarımıza en güzel örneklersiniz. Sizin hakkınızı ödeyemeyiz. Öncelikle size, sonra bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

FENER OLANLAR

Ben Naime Karaca. Öğrenciniz Nazar Karaca'nın velisiyim. Öncelikle sizleri selamlıyor, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında başarılarınızın devamını diliyorum. Sadece benim çocuğum için değil tüm çocuklar için söylüyorum ki siz öğretmenler bizim çocuklarımıza en güzel örneklersiniz. Neden diye sorarsanız eğer, onları çok küçükken siz öğretmenlerimizin eline bıraktık. Çocuklarımıza bizim verdiğimiz terbiyenin yanında asıl sizin verdiğiniz terbiye çok önemli. 1. sınıftan bu yana onlara ne verdiyseniz onların geleceğe atacakları adım karşısında büyük rol oynamıştır. Çocuğumu sizlere emanet ediyorum. Sizlerden bir şeyler öğrensin, size bakıp kültürlü olmaya çalışsın ve en önemlisi vatana millete hayırlı bir evlat olsun. Bir velinin bir öğretmenden isteyeceği en temel amaç bu olur. Onu yetiştirin, ona hayatı öğretin. Ona hayata doğru bakmasını öğretin. Sevgiyi, saygıyı, dürüstlüğü, sorumluluk almayı, iyi bir insan olmayı öğretin. Ona bir zorlukla karşılaştığında asla pes etmemesi gerektiğini öğretin. Şimdi çocuğum 10. sınıfta ve iki sene sonra büyük bir sınavı olacak. Bu sınavda yapacakları 12 senenin birikimi olacak. Ben çocuğuma güveniyorum ve sizlere teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Allah siz öğretmenleri başımızdan hiçbir zaman eksik etmesin.

Sevgilerle... Bu mektubu Canik Anadolu Lisesi 10-D sınıfı öğrencilerinden Nazar Karaca'nın annesi Naime Karaca yazdı. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar