ÜNİSAM-1965 ÜNİVERSİTELİ SAMSUNSPORLULAR DERNEĞİ
Reklam
  • Reklam
Kazım Can ŞEN

Kazım Can ŞEN

ÜNİSAM-1965 ÜNİVERSİTELİ SAMSUNSPORLULAR DERNEĞİ

10 Ocak 2020 - 10:34

ÜNİSAM. 

 

Açılımı ÜNİVERSİTELİ SAMSUNSPORLULAR.

 

2013 yılının temmuz ayında kurulmuş Türkiye’nin dört bir yanında üniversite okuyan Samsunsporlu öğrencileri bir çatı altında toplamış fikir ve taraftar platformu. 

 

Kurulduğunda faaliyetlerine daha çok sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vererek devam etmiş, hazırlanan proje dosyaları ile çeşitli organizasyonlar planlanmış ve Samsunspor için sabit gelir kaynağı yaratılmaya çalışılmıştır.

 

O günlerde aynı zaman da tribünde eksiklik görüldüğü anlarda ön plana çıkılmış, takım kötü gittiği sıralarda tesis ziyaretleri ile moral verilmiş, taraftarlar tarafından toplu şekilde yapılmış organizasyonlara da kalabalık şekilde katılım sağlanmıştır. 

 

Sosyal sorumluluk projeleri ise ağırlıklı olarak ihtiyaç sahiplerine yardım, köy okullarına gıda, giyecek ve kırtasiye yardımları, çeşitli yardım kuruluşlarını ziyaret vs. Bu organizasyonlarda ön plana çıkarılan ana kavram ise Samsunspor. 

 

Ulaşılan her yerde ‘Sen kendini yalnız hissetme, Burada Samsunsporlular seninle’ mottosuyla hareket edip Samsunsporluluk sevgisinin ve bilincini aşılamayı hedef görmüş ve başarmıştır. 

 

İç dinamiklerde ise asıl hedef bugün üniversite sıralarında eğitim gören öğrencilerin yarın bu şehrin yönetici, siyasetçi, bürokrat kısaca her kesiminde görev almasıdır. 

 

Nihai hedef ise Samsun ili ve Samsunspor markasını birbirine iyi entegre ederek böylesi bir spor kentinin takımının hak ettiği yere ulaşması sağlanacak, bu başarıda ise en büyük pay sahibi o gün bu şehrin yöneticisi vazifesinde ki Üniversiteli Samsunspor üyeleri olacaktır.

 

Üniversiteli Samsunspor ismi yalnızca stadyum dışında sosyal faaliyetler peşinde mi? 

 

Hayır. 

 

Hafta içi çalışmalarına stadyum dışında hatta ulusal anlamda tüm Türkiye’de devam eden üyeler, hafta sonu ise 19 Mayıs Stadyumunda KUZEY kale arkasında tribünsel anlamda da destek ile sürdürüyor. 

 

Rengarenk pankartlar, özgün besteler, tüm Samsunspor taraftarına kapılarını açıp birlik ve beraberlik ortamını sağlayarak takımına destek veriyorlar. 

 

Sayı hiç bir zaman önemli olmamış, manevi desteğin önemi iyi kavranmış bu amaçla devam edilmiştir. 

 

Tribün faaliyetlerine adım atıldıktan sonra KUZEY kale arkasında çeşitli isimlerle alt yapılanmalar da oluşmuştur. 

 

Geneli kapsayan haliyle KUZEY 12, Üniversiteli Samsunsporlular platformunun lise yapılanması LİSELİ SAMSUNSPORLULAR bunlardan bazılarıdır. 

 

Ancak en çok dikkat çekeni, dünyaca ünlü Game Of Thrones dizisinden esinlenerek kurulmuş, yayınladığı trailer ile dikkatleri üzerine toplamış siyah ağırlıklı giyimleri ile tribünlere farklılık katan CASTLE BLACK.

 

Her dönemde faaliyetlerine devam etmiş olan Üniversiteli Samsunsporlular, özellikle Samsun kamuoyunun takdirini kazanmış, ulusal düzeyde örneklendirmek gerekirse Samsunspor üzerinde TFF’nin taraflı tutumuna karşı bir basın açıklaması yazılmış ve Fanatik gazetesinde yayınlanmıştır. 

 

Ayrıca Anadolu takımlarının üniversite taraftar yapılanmaları ile ortak organizasyonlara da imza atılmıştır. Yaygın tabirle açıklamak gerekirse seveni kadar sevmeyeni de var bu ismin. Aleyhte yapılan onca davranış ve fiile karşı hiç bir zaman faaliyetlere ara verilmemiş, yıldırma eylemlerine rağmen pes etmemiş pasifize olmamıştır. Kişinin ya da dönemin adamı olmaktan çok her kişi ve kuruma eşit mesafede yaklaşılmış, tarafsızlık daima öncelik olmuştur.

 

Üniversiteli Samsunsporlular isminin resmiyette varlığı ise 1965 ÜNİVERSİTELİ SAMSUNSPORLULAR DERNEĞİ’dir. 

 

Burada altı çizilmesi gereken bir durum var ki; kuruluşundan bugüne onca emek verilerek var edilen bu oluşumun ismi başka bir platform tarafından kullanılarak açılan Üniversiteli Samsunsporlular derneğinin tüm Türkiye tarafından tanınan ve bilinen Üniversiteli Samsunsporlular fikir ve taraftar platformu ile uzaktan ya da yakından ilişkisi yoktur. 

 

Dernek ilk resmi organizasyonunu ise geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan kırtasiye ve kütüphane yardımı için çağrı yapan Van ilindeki bir köy okulunun Samsunsporlu öğretmenine duyarsız kalmayıp yardımda bulunarak gerçekleştirmiştir. 

 

Samsunspor isminin bu şekilde örnek olacak binlerce taraftara ihtiyacı vardır. 

 

Samsunspor daima bir kesimin örnek aldığı, olmak istediği camia olmuştur. 

 

Bu camiayı ise en iyi temsil edecek genç taraftar bu oluşumda bir aradadır. 

 

Kamuoyuna düşen görev ise bu gençlere sahip çıkmaktır. 

 

Kişilere çelme takabilirsiniz ama fikirlere asla. 

 

Kişileri susturabilirsiniz ancak fikirleri asla. 

 

Bir şeye sahip olmak değil layık olmak önemlidir. 

 

Yazımızı oluşumun kurulduğu günden bu yana kullandığı sloganı ile bitirelim;

 

Şanlı armanın olmadığı fakülte girmediği kampüs kalmayana dek, GELECEKTE GÖRÜŞMEK ÜZERE.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar