• Reklam
KONUSUZ!
Mehmet Can ÖGE

Mehmet Can ÖGE

KONUSUZ!

11 Nisan 2019 - 09:23 - Güncelleme: 11 Nisan 2019 - 10:55

*TRT Türk Sanat Müziği Korosu’ndaki kadın sanatçıların çoğunun estetikli olması çok ilginç. Aralarında korkunç bir rekabet olmalı!

*Görmeyen gözleri için ameliyat teklif edilen Aşık Veysel, ameliyat olmayı kabul etmeyerek şöyle diyor: “Benim dünyamı bozmayın. Benim yarattığım dünya çok daha güzel.”

*Ebeveynlerin çocuk gelişimi konusundaki hassasiyetlerini anlayabiliyorum fakat bazen biraz fazla abartıyorlar. Çocuk özgüvenli olsun diye ne yaparsa yapsın ikaz etmemek, engel olmamak bana saçma geliyor. Misal bizim komşunun oğlu o kadar yaramaz ki kendi haline bırakıldığında 25 dakika içinde bir inşaatın temelini yerinden sökebilir. Bakın bu şaka değil; bir gün apartman girişinde duvarı ısırıyordu. Babası ‘oğlum duvarı yeme’ dedi sakin bir biçimde. ‘Duvarı yeme’ nedir? Yer, öyle yaparsan. Bağımlısı olur.

*Artık kimse kimseyi kaçırıp fidye istemiyor. Herkes her şeyden sıkılmış.

*Murat Kekilli’den ‘Bu akşam ölürüm’ isimli parçayı dinleyip intihar edenler akıllı telefonları bile göremediler. Baktığın zaman çok enteresan.

*Geçen akşam çok kararlı bir şekilde sigarayı bıraktım. Yakın çevreme bu durumu haber verip takdirlerini ve tebriklerini kabul ettim. Ertesi sabah sigaraya başladım.

*Elektronik kedi köpek kovucusu diye bir cihaz gördüm. Niye kovuyorsunuz ki?

*Az bilinen bir bilgi ama düğünlerde ve kutlamalarda havaya attığınız havai fişekler kuşların kalp krizi geçirerek ölmelerine sebep oluyor. Bu konuda biraz hassasiyet lütfen.

*WhatsApp’ta sinema eleştirileri üzerine bir grubumuz var. Godfather filmi hakkında konuştuğum arkadaşlara Michael Corleone yazacakken, otomatik klavye ‘Muharrem Corleone’ yazdı. Gruptan çıkarmadılar ama en sevdiğim film Recep İvedik’miş gibi davranıyorlar.

*Yaş oldu 35 ama hala komiklik olsun diye alışverişlerde faturaya ismimi Mansur Rüzgardelen olarak yazdırıyorum.

*Herkes mutlu olursa ‘mantık hatası’ der geçeriz ama herkes mutluymuş numarası yaparsa onun altından kalkamayabiliriz.

*Birine bir yalan konuşup inandırabildiysem, ardından dayanamayıp ‘ben deniz kızı gördüm’ diyerek hemen ikinci yalanı konuşuyorum.

*Sıklıkla ‘her şey düzelecek’ diye düşünüyorsanız muhtemelen hiçbir şey düzelmeyecek.

*Yıl olmuş 2019, hala bazı işletmelerin ‘kalite tesadüf değildir’ sloganını kullandığını gözlemliyorum. Birileri sırf bu sloganla yıllık cirolarını yüzde 400 falan arttırdı sanırım. Yoksa bu kadar vazgeçilmez olmamalı!

*TV’de Kerimcan Durmaz’ın ultra lüks malikanesini izlerken elimde sabahtan kalan yarım poğaçaya baktım. Ultra lüks bir poğaçaydı.

*Ünlü düşünür Aristoteles şöyle diyor: “Boşuna kendinizi kandırmayın. Sürekli yaptığınız şey neyse siz osunuz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar