GENÇLER OYNADI, SAMSUNSPOR SEYRETTİ
Reklam
  • Reklam
Murat Küçük

Murat Küçük

GENÇLER OYNADI, SAMSUNSPOR SEYRETTİ

14 Aralık 2020 - 08:00

Bursaspor deplasmanına, üç puan almaktan çok yenilmemeye gelmiş bir Samsunspor kadrosu gördük.  Ama korkunun ecele faydası olmadığını da gördük.

 

Aslında Bursaspor, maça kontrollü başlayan takımdı. Fakat maç başladıktan sonra gördüler ki Bursasporlu oyuncular ‘biz bu Samsunspor’u bugün yeneriz’ dediler ve nitekim maçın ilk on dakikasından sonra oynamaya başladılar.

 

Çabuk çabuk iki gol attılar. Evet, bazı oyuncuların performanslarının yetersiz olduğunu bir önceki yazımda yazmıştım. Fakat Samsunspor’u hücuma götüren ayak Kubilay’ın kulübede olması Samsunspor’un yine hücumda üretememesi demekti.

 

İlk yarı Bursaspor oynarken, Samsunsporlu oyuncuları yedek kulübesini ve teknik heyetini Bursasporlu genç oyuncuları seyrederken gördük.

    

İkinci yarı başlamadan maçın tamamını seyretmeden yazımı tamamlamaya karar verdim. Ne olur ki çok çok ikinci devrede maç berabere biter belki. Belki de Bursaspor farkı artırır galip gelir.

 

Mesele bu değil aslında, Gazete Gerçek’te yazmaya başladığımdan beri dikkat çekmek istediğim; hepimizin beklediği iyi oynayan, oynamaya devam edebilen, oyunda kalan bir Samsunspor. Herkesin hepimizin isteği demiştim. Fakat  gördüğüm, Samsun’da Samsunspor’u, yapıcı dahi eleştirenlerin sevimsiz karşılanması gibi bir durum gözlemledim.

 

Ayrıca kimseye sevimli olabilmek gibi bir beklentim ve kaygım hiç olmadı. Kaldı ki kimse kimsenin Samsunsporluluğunu ve sevgisini tartıp ölçebilecek bir yetkiye sahip değil. Bu da böyle biline. 

 

Ertuğrul hocanın transferlerin büyük bir bölümüne müdahil olmadığına, başkanın ve bir kaç kişinin bu transferleri yaptığına inananlardanım. Aksi bir durum varsa açıklasınlar…

 

Bu transferler Ertuğrul hocanın transferleri olamazlar.

 

Hele ki bugünkü takımda bir şeyler yapma çabasında olan Koçer’in oyundan alınıp, Savicevic ile haftalardır formsuz oyuncusu Burak’ın girmesi, ne gibi bir katkı verecek diye düşünmekten insanın beyni yanıyor.

 

Korkunun ecele faydası yok!

 

Kubilay ile başlıyorsun ikinci yarıya, onu da bakıp göreceğiz dedik ama bu kadro yapısıyla hala bir oyun düzeninin oturtturamaması da Ertuğrul hocanın en büyük eksiği.

 

Güneş balçıkla sıvanmıyor hocam! Artık mazeretlerinde geçersiz kalacağı bir sürece giriyorsun.

 

Benden söylemesi…

 

İkinci yarıda Samsunspor’un baskılı gibi oynamasına aldanmayın.

 

İki sıfır önde olan bir takım deli gibi saldırarak oynamaz, dengeli oyunu tercih eder.    

 

Tabii ki Samsunspor baskılı oynarken inşallah kalesinde farkı açacak golleri görmez diye dua da etmedik değil.

İşin en acı yanlarından bir tanesi de Bursaspor topla oynarken bizim oyuncuların topu kapmak için hiç bir çabaları olmaması.

 

Kazanmadan nasıl oynanacak bu oyun?

 

Önce topu kazanacaksın, sonra rakibe vermeden kendi oyununu oynayacaksın.

 

Eğer oynayabileceğin bir oyun tarzın varsa ama bu kadroyla bir tarz oluşturmak da hiç kolay değil… 

 

Samsunspor eğer bu kadro yapısıyla süper lige çıkacaksa, inşallah çıkar bu takımın hiçbir oyuncusu Süper Lig’de oynayacak kapasitede değil.

 

Bakacağız göreceğiz ilerde inşallah.

 

Şimdi gencecik, transfer yapamadan sahaya çıkıp oynayan Bursaspor mu yoksa ‘transfer şov yapacağız. Özel jetle imza törenleri düzenleyeceğiz’ sözlerinin yükseldiği para problemi olmadan hayatına devam eden Samsunspor mu doğru yolda?

 

Hadi paran var bari yeterli ve gerekli transfer yapabilseydin diyorum.

 

Skora göre yazı yazmayı yorum yapmayı sevmiyorum. Çünkü ben spor adamıyım. Bu gözle bakıp bu mantıkla yorum yapıyorum ve maçın 75. dakikasında yazımı tamamladım. Başka söze gerek yok.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar