KUBİLAY VE SAVİCEVİÇ'İN YOKLUĞU
MURAT SANDIKÇI

MURAT SANDIKÇI

KUBİLAY VE SAVİCEVİÇ'İN YOKLUĞU

12 Nisan 2021 - 10:30

 

Balıkesirspor’un oyunu kendi alanında sıkıştırıp Mert, Bezjak ve Muhammet Enes ile çabuk hücum kovalaması kendi açılarından anlaşılabilir bir durum. 

Ancak rakibin bu planını bozacak, 3. bölgede sıkışan oyunu açacak oyuncularının kart cezaları nedeniyle tribünde olması Samsunspor açısından ciddi bir dezavantajdı.

Tomane’nin arkasında destek santrafor pozisyonundaki tüm yolları açacak Saviceviç ve Kubilay gibi bir merkez oyuncu ihtiyacını fazlasıyla hissetti kırmızı-beyazlılar… 

Skora katkısı her ne kadar az olsa da Saviceviç’in ikinci ve üçüncü bölgedeki hareketliliği ön alandaki oyunculara boşluk oluşturuyordu. 

Bunu geçen hafta Tuzlaspor maçında Tomane’nin girdiği pozisyonlarda gördük. 

Aynı şekilde sıkışan oyunu açma konusunda geldiği ilk günden itibaren ne kadar yetenekli olduğunu gösteren Kubilay’ın yokluğu da Balıkesirpor maçındaki kısırlığın bir nedeniydi. 

Korner ile gelen Veli’nin golü sonrası daha geniş alan bulan Samsunspor, gerek Tomane gerekse Yasin ile farkı açabilecek boş alanlar buldu. 

Şimdi kalan 5 maçta soğukkanlılığı koruyup kadroda daha fazla oyuncuyu tutmayı becerebilmeli Samsunspor… 

Ligde özellikle kırmızı-beyazlılara bu kadar kolay kartların çıktığı bir durumda oyuncular, saha içi davranışlarını kontrol altına almalı, Ertuğrul Sağlam da kenardaki pozisyonunu korumalı.

Son olarak; sezonun sonu yaklaşmışken ve alınan her galibiyetin önemi çok değerliyken hala iyi futbol istemenin de bir anlamı yok. 

Bu bugünün sorunu değil çünkü.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar