NE RÜZGARA KARŞI NE DE RÜZGARLA
MURAT SANDIKÇI

MURAT SANDIKÇI

NE RÜZGARA KARŞI NE DE RÜZGARLA

31 Ekim 2021 - 12:58

Samsunspor hem başkanın hem de görevinden ayrılan Mehmet Altıparmak’ın sezon başında vaat ettiğinin çok gerisinde.

Isıran, koşan, mücadele eden, pes etmeyen bir kadro kuracaklarını söyleyen Başkan Yüksel Yıldırım, takımı da gençleştirdiklerini ifade etmişti sezon öncesi.

Mehmet hocanın ifadelerine ise geriye dönüp bakabilirsiniz. Ancak evdeki hesap her zaman çarşıya uymayabiliyor. Hayaller ve gerçekler böyle maalesef.

Birçok kişinin aksine geçen sezonki kadronun daha iyi olduğunu düşünenlerdenim.

Geçen sezonki sorun kadro kalitesinin sahaya yansıtılamamasıydı. Bunun nedenlerini şimdi yazmaya gerek yok. Herkes biliyor zaten.

Fakat bugünkü kadro mühendisliğine bakıldığında yerli ve yabancı oyuncularıyla birlikte şampiyonluk için yeterli değil bana göre.

Son haftalarda yapılan oyuncu değişikliklerine de bakıldığında görülüyor bu. Bandırmaspor karşısında da daha önceki karşılaşmalarda da hiç 5 oyuncu değiştirme hakkını kullanmadı teknik adamlar.

Bunun nedeni saha içerisindeki oyuncuların çok iyi olmasından dolayı değil. Kulübedeki oyuncuların yetersizliği. Bu bile başlı başına kadro yetersizliğini ve mühendisliğini anlatıyor aslında.

Savunma kurgusundan orta sahaya ve hücum hattına kadar ne yaptığı bilmiyor oyuncular. Ne rüzgara karşı ne de rüzgarı arkasına aldığında oyunu domine edemeyen bir takımdan söz ediyoruz. Rakibin fark yapabilecek kadar pozisyonu varken, Samsunspor’un akılda kalan tek bir organizasyonunu izleyemedik ne yazık ki.

Soner’in olduğu kanadı ilk yarı Guido ve Okan ile hallaç pamuğu gibi dağıtan Bandırmaspor orta alanı da o kadar çabuk geçti ki, ne Hasan ne Osman ne de oyunda kaldığı sürece Diomande buna dur diyebildi.

Sahanın boyunu hem uzun tuttu Kırmız-Beyazlılar. Böyle olunca da Tomane’nin hücumda topla buluşması zorlandı. Kadroda ve oyun yapısında bazı hamleler yapacaktır mutlaka Fuat Çapa. Şimdi bunu nasıl gerçekleştireceğini bekleyip göreceğiz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar