BAŞKAN ETKİSİ
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

BAŞKAN ETKİSİ

21 Nisan 2021 - 11:15

 

Samsunspor, geçen hafta oynadığı Menemenspor maçını kazanamayarak ligin bitimine az kala elindeki ilk iki avantajını kaybetmiş ve rakiplerin sonucuna bakmaksızın kalan maçları kazanıp Süper Lig’e çıkma fırsatını kaçırmıştı.

 

Belki yine kalan maçları kazanıp Süper Lig’e çıkabilir ancak Giresun ya da Adana DS puan kaybederse…

 

Ancak Menemenspor maçından sonra taraftarda, rakipler kaybetse bile biz kalan maçları kazanmayız görüşü ve umutsuzluğu olmaya başlamıştı.

 

2. devre yapılan transferlere rağmen bir türlü oyunumuzda farklılık olmamış, sahada zevk veren bir futbolu maçın kısa süreleri dışında görememiştik.

 

Peş peşe puan kayıplarının ardından kazanılan Tuzla maçından sonra taraftardaki beklenti, en azından iyi ya da kötü futbol fark etmez yeter ki kalan maçları kazanalım Süper Lig’e çıkalımdı. Ancak Menemen beraberliği bu beklentinin de sonunu getirdi.

 

Ve Bursaspor maçı öncesi başkan Yüksel Yıldırım düğmeye bastı, sırayla hamleler gelmeye başladı.

 

Önce üç oyuncuyu kadro dışı bıraktı, sonra Samsun’a gelerek futbolcu ve teknik ekiple görüşmeler yaptı ve maç öncesi statta tribündeki yerini aldı.

 

Bursaspor maçını Samsunspor 4-1 gibi net bir skorla kazandı ve gördük ki başkanın devreye girmesi olumlu bir etki yaratmış takımda.

 

Tabii burada Ertuğrul Sağlam tarafından gelen açıklamalarda işin boyutunu ayrı bir tarafa çekiyor. Maç öncesi ve sonrası kadro dışı kalan oyunculara sanki haksızlık yapılmış, gerek yokmuş gibi ifadeleri kafalarda soru işareti oluşturdu. 

 

En azından bunu maç önü ve sonrası röportajında değil de daha sonra basın toplantısında ifade edebilir. Gelen sorulara da şu an maça odaklandık daha sonra açıklama yapacağım deyip geçiştirebilirdi.

 

Ancak benim son zamanlarda başkan ve teknik direktör tavır ve konuşmalarından gözlemlediğim Yüksel Yıldırım-Ertuğrul Sağlam uzun süreli projenin pekte uzun sürmeyeceği gibi. 

 

Haa takım kalan haftalar büyük çıkış yapar, lig sonunda ya da play-off sonunda şampiyon olur. O zaman sene sonu değerlendirme yapılır, ona göre yola devam edilir ya da edilmez.

 

Aslında ligin sonuna doğru böyle şeyler konuşmakta doğru değil, tüm konsantrasyonumuzu kalan maçlara vermemiz lazım. Ertuğrul hocanın da dediği gibi hesapları lig sonuna bırakalım birlik olalım ama hocamda verdiği basın toplantısı ve röportajlardaki söylemlerinde basına malzeme vermemesi lazım. Paraydı, pirimdi kadro dışıydı bunlarla ilgili lig bitince konuşuruz şimdi önümüzdeki maçlara odaklamamız gerekiyor demesi lazım.

 

Neyse umarım sezon sonuna kadar bu konulara bir daha girilmez ve girilmesine de gerek kalmaz. Tabii bu arada Bursa maçında özellikle sol kanattan Mücahit ve Hamroun’un etkili oyununa da değinmeden geçemeyeceğim. 

 

Hamroun sağ kanatta değil sol kanatta etkili olan bir oyuncu zaten. Ancak Yasin solda oynayacak diye hep onu sağ kanata attık. Sezon başından beri ne sağ ne de sol kanattan iyi bir ikili uyumu kanat organizasyonları göremiyorduk. Özellikle solda Keremcan-Plumain, Keremcan-Burak Çalık, Keremcan-Yasin ikilisinden iyi bir kanat etkisini görememiştik. Acaba başkan Keremcan’ı kadro dışı bırakmasa yine eski isimleri bu maçta sol şeritte görür müydük o da yine bir soru işareti.

 

Neyse umarız kalan kısa haftalara yeni bir sayfa açmışızdır ve kalan 3 maçta ya da yetmezse play-off ile kalan 6 maçta tüm olumsuz yorumları ve olumsuz futbolu bir kenara bırakarak ve sahada kazanarak hedefimiz Süper Lig’e ulaşırız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar