HAK EDEN KAZANDI
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

HAK EDEN KAZANDI

08 Mart 2021 - 10:28

 

Samsunspor ligin 25. haftasında ligin kalan haftalardaki gidişatını da etkileyebilecek Adana D.S. müsabakasına çıktı.

 

Adana ekibi açısından ilk iki için son şanstı belki de yenilirse Samsunspor ile aradaki fark 11 olacak ve ilk iki şansı bitecek, beraberlikte 8 fark olacak şansı azalacak ama yenerse fark 5 olacak ve yine ilk ikiye girme şansı doğacaktı.

 

Adana D.S. de bizim gibi play-off’tan çok çekti. Direk çıkmak istiyorlardı ve sahaya galibiyet için çıktılar.

 

Bu maç bizim yenmekten önce mutlaka yenilmememiz gereken bir maçtı. Beraberlikte hem İstanbulspor hem de Adana D.S. ile aradaki farkı koruyacaktık.

 

Beklenti maçın ilk yarısının iki takım içinde kontrollü geçmesi ve takımların ikinci yarı hamleler ile maçı lehine çevirmesi şeklindeydi ancak Adana ekibinin bulduğu erken gol Samsunspor’un planlarını bozdu.

 

Maçın ilk yarısında çok etkisiz bir Samsunspor varken öbür tarafta da ikinci gol fırsatlarını kaçıran bir Adana D.S. vardı. İzlerken ikinci golü yemeden maçın ilk yarısı bitse diye dua ediyordum. Belki 2.yarı hamlelerle skoru değiştiririz düşüncesindeydim.

 

Ancak ne hamle yaparsak yapalım olmadı çünkü sahada bizden çok daha iyi bir Adana D.S vardı ve hak ettiği bir maç kazandı.

 

Bu maç özelinde ne dersek diyelim yapacak bir şey yok belki ilk ikiden çıkma yolunda havlu atacakken artık Adana D.S. da bu yarışın içine soktuk.

 

Alınacak dersler çok ama öncelikle kafamızı yukarı kaldırmalıyız. Hala üç puan öndeyiz. Hala avantajıyız. Ancak bu avantajı koruyabilmemiz için hem oyun anlamında hem de oyuncu anlamında değişiklikler yapmamız lazım.

 

Keremcan, Oğuz, Guido, Nadir, Burak Çalık, sağ bekte Erkam bu adamların hücum futboluna hiçbir katkısı yok. Ancak iyi bir alternatif olurlar.

 

Eğer kalan haftaları kurtarmak, hücum da daha etkili bir takım izlemek istiyorsak. Mücahit, Hamroun, Mathias, Yasin, İlyas Kubilay hatta iyileşen Tomane’yi bile en kısa zamanda hazır ederek ve performanslarını arttırarak ilk on bire adapte etmek lazım. Son iki maçtır kaleye doğru dürüst şut atamayan pozisyon alamayan bir takım var.

 

Umutlanacak bir futbol yok ama puan durumuna bakınca ilerleyen haftalar için çok umutsuz olacak bir tabloda yok. Ama önümüzdeki haftadan itibaren Ertuğrul Sağlam'ın bu takımın ayarları ile biraz oynaması lazım tabii önce kendi ayarlarını düzelttikten sonra.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar