HEDEF 8 PUANLIK  MANİSA FK MAÇI
Reklam
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

HEDEF 8 PUANLIK  MANİSA FK MAÇI

10 Şubat 2020 - 11:47

 

 

Samsunspor ligin belki de erken finali olan Manisa FK deplasmanı öncesi sahasında Afyon takımını ağırladı.

 

Bir gün önce gelen Manisa FK’nın galibiyeti ile liderliğin kaybedilmesi, yine bir gün önceden başlayan yoğun kar yağışı ile maça ilginin azalabilmesi, ertelenme olabilir mi endişesi ve bir yandan da kafaların haftaya oynanacak Manisa maçında olması Afyon maçı öncesinde endişe yaratmaya başlamıştı.

 

Samsunspor’un maç kadrosuna baktığımızda Ertuğrul Sağlam'ın geçen haftaya göre kadroda iki değişikliğe gittiğini gördük. Sol bekte Gökhan Meral yerine Ramazan ile başlanırken ön bölgede de Bahattin yerine Atabey değişikliğine gidildi.

 

Samsunspor ilk yarıyı Afyon savunmasının hatasını iyi değerlendiren Gökhan Alsan’ın asisti ve Atabey’in golü ile 1-0 önde bitirdi. Ancak ilk yarı çok etkisiz bir Samsunspor izledik.

 

Maçın ikinci yarısında daha etkili gözüken Samsunspor takımı Bahattin’in maçın sonuna doğru attığı golle sahadan 2-0 galibiyet ile ayrıldı.

 

Belki liderliği geri aldık ve çok önemli bir maçı daha galibiyet ile geride bıraktık ama haftaya oynanacak Manisa FK maçı öncesi oyun ve kadro anlamında hala hazır bir görüntü vermedik.

 

Manisa FK maçı sadece 3 puanlık bir maç değil. Galip gelirsen farkı 5’e çıkarabilecekken yenilirse 1 puan geriye düşebileceğin bir maç. Yani 6 puanlık maç. Hatta galip gelirsen ikili averajda da önde olacağın için +1 puan daha avantajın olacağı gibi yenildiğinde de -1 dezavantajın olacağı yani 8 puanlık bir maç oynayacaksın.

 

Böyle önemli bir maçta çıkacak kadro çok önemli. Ertuğrul hocamız da formda oyuncu arayışında, o da oynanan oyundan memnun değil ama artık eldeki kadrodan çok iyi bir on bir çıkarması lazım tabi kenarda da etkili hamle yapacak adamlar önemli.

 

Bence iyi bir Kubilay'ın eksikliği çekildi son iki maç. 

 

Kubilay önde iyi bir gününde olunca oyunu çok iyi yönlendirebilir, fazla abartmazsa topu iyi tutup hücumu yönlendirebiliyor. O önde oynayınca Gökhan Alsan da arkadan daha etkili hücuma katkı sağlıyor. Ayrıca onun ara pasları ile sağ ve sol kanatta daha iyi çalışıyor.

 

Mesela iki maçtır Burak Çalık ve Halil’i izliyoruz ve pek etkili göremedik ama Kubilay’la beraber oynasalar belki istedikleri ara pasları bulabilecek ve geniş alandan top taşıyabilecekler.

 

Yine önde Atabey oynayacaksa kesinlikle kenarlardan hücuma katkı sağlayacak ve oynayacak ilk isim Bahattin’dir. Diğer kanat artık Burak mı, Halil mi, Guido mu göreceğiz? 

 

Çünkü üçü de çok formda gözükmedi.

 

Belki de Ertuğrul Sağlam'ın kafasında çok farklı planlarda olabilir Manisa maçı ile ilgili.

 

Ama ne olursa olsun yenersek büyük avantaj yakalayacağımız gibi yenemesek de yenilmememiz gereken çok önemli bir maça çıkacağız haftaya.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar