İLK GOL İLK GALİBİYET
Reklam
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

İLK GOL İLK GALİBİYET

08 Mart 2020 - 13:13

Samsunspor geçen sezon ligi liderin 3 puan gerisinde bitirmiş ve play-off oynamak zorunda kalmıştı. Play-off’ta da elenerek 1. Lig’e çıkma şansını kaybetmişti.

 

Geçen sezon 2 maçta da puan alamadığımız ve yine 2 maçta gol atamadığı tek takım Sancaktepe takımıydı ve bu iki maçta 6 puan kaybetmiştik. Geçen sezon şampiyon olamamamızda ki en büyük engellerden biriydi Sancaktepe takımıydı.

 

Bu sezonunda Sancaktepe ile oynadığımız ilk maçta sahamızda yine rakibimize gol atamazken sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrılmış ve şampiyonluk yolunda çok önemli 2 puan kaybetmiştik.

 

Bize iki sezondur hep ters gelen Sancaktepe takımı, teknik direktör değişikliklerimizde de etkili oldu.

 

İki senede Sancaktepe karşısına dört farklı teknik direktörle çıktık.

 

Geçen sezon teknik direktör Taner Taşkın ile çıktığımız evimizde oynadığımız maçı 3-0 mağlup kapamıştık ve o maçtan sonra Taner Taşkın’a olan güven azalırken hep tartışılmıştı. Sancaktepe ile oynayacağımız 2. maç öncesi görevine son verilmişti.

 

2. Sancaktepe maçı öncesi göreve İsmet Taşdemir gelirken büyük umutlarla çıkılan maçtan yine 1-0’lık mağlubiyet ile ayrılmıştık ve İsmet hoca da eleştirilerle başlamış ve sezon sonu şampiyonluk gelmeyince yollanmıştı.

 

Bu sezon 3. kez Sancaktepe karşına çıkarken bu sefer Teknik Direktörümüz İrfan Buz’du. Belki ilk defa puan aldık ama yine gol atamadık ve sahamızda 0-0 kalarak şampiyonluk yolunda 2 puan kaybederken bu maç İrfan Buz’un da son maçı oldu.

 

Ve Sancaktepe ile 4. maçta bu sefer takımın başında Ertuğrul Sağlam vardı. Samsunspor bu sefer hata yapmadı ve ilk kez Sancaktepe’ye gol attı. Golü zorda olsa penaltıdan buldu ama yine bu sezon en iyi yaptığı işi gol yememe işini yaparak maçtan 1-0 galip ayrılmasını bildi.

 

Samsunspor en zor deplasmanını ve kendisine çok ters gelen rakibini yenerek şampiyonluğu belki bu maç garantilemese de şampiyonlukta ki en büyük engeli aştı ve artık geri sayıma başladı.

 

Artık son 7 mi deriz? Son 5 mi? Son 3 mü bilmem ama şampiyonluk kutlamaları çok yakında dersek yanlış olmaz herhalde.

 

Şimdi bize bu kadar ters gelen, belki geçen sezon bizi şampiyonluktan eden bir takımı 4 hoca değişip 4. maçta ilk kez yendikten sonra bu maçta iyi mi oynamışız, kötü mü oynamışız diye maç analizini yapmaya gerek yok herhalde.

 

Samsunspor bekli pozisyon verdi ama ligin en az gol yiyen takımı olarak yine gol yemedi ve de galibiyet serisini 11’e çıkararak kulüp tarihinin galibiyet serisi rekorunu kırdı.

 

Şimdi hedef tüm profesyonel liglerin galibiyet serisi rekorunu kırmak, şimdi hedef en çok puan toplama rekorunu kırmak. Şimdi hedef evinde yenilmeme rekorunu kırmak.

 

Rahatlamak yok, daha yapacak çok işimiz var. Düşerken de demiştik, belki bugün düştük ama çok daha kuvvetli geri döneceğiz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar