İLK MAÇ KLASİĞİ 
Reklam
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

İLK MAÇ KLASİĞİ 

14 Eylül 2020 - 10:35

Samsunspor iki yıl aradan sonra tekrar döndüğü 1. Lig’e beraberlik ile başladı.

 

Maç öncesi kadroya baktığımızda ilk on birde başlayan sekiz oyuncunun geçen seneki kadrodan olduğunu sadece üç yeni transfer Savicevic, Plumain ve Keremcan’ın ilk 11’de başladığını gördük.

 

Diğer yeni transferler Gyasi zaten sakat olduğu için yoktu ama Yameogo’nun on sekizde bile olmaması şaşırtıcıydı.

 

Gerçi ben daha önceki yazılarımda da Yameogo’nun genç bir oyuncu olduğunu, ileriye dönük alının bir oyuncu olduğunu ve muhtemelen yabancı hakkının 5+1’inde yani +1’inde kullanılacağını ve bu yüzden genelde tribünde olacağını belirtmiştim. Ama yabancılardan biri sakat biri de hafta içi gelmesi beklenirken tribünde beklemesi dikkat çekti.

 

Maça gelirsek genelde klasik olarak ilk maçlar eğer rakipler arasında büyük bir güç farkı yoksa kontrollü oyunla ve rakibi önce bir tartarak başlar ve fazla risk alınmayan maçlar olur. Eğer taraflardan biri oyunun ilerleyen dakikalarında oyuna ağırlığını koymazsa da genelde az pozisyonlu sıkıcı geçer.

 

Maçta biraz öyle başladı. İlk yarı fazla pozisyon yoktu. Samsunspor kontra atakta pozisyon ararken Altay takımı da duran toplar ile pozisyon aradı.

 

Ve maç boyunca da iki taraf ilk golü atamayınca kontrollü oyun maç sonuna kadar devam etti ve maç golsüz berabere bitti. 

 

Samsunspor için deplasmandan alınan bir puan çok iyi demesek de kötü de değildi. Yani puan anlamında lige fena başlamadık diyelim.

 

Oyun anlamında bakarsak gol yemeden başlamak güzel ama atamamak ve de pozisyona girmekte zorlanmamızda eksi yönümüz oldu.

 

Ancak ligin başı olması sebebiyle ve yeni gelen ve de geleceklerinde takıma uyum sürecinin olacağını düşünürsek bir beş hafta iyi oyun için takıma zaman vermek lazım.

 

Tabi bu süreyi de fazla puan kaybı yaşamadan atlatmamız gerekiyor.

 

Lig uzun daha 33 hafta var. Hücuma Gyasi ve muhtemelen Tomane’nin geleceğini ve hatta 2 yerli transferinde olabileceğini düşünürsek ve diğer oyuncularında maç oynadıkça formunu bulacağı düşünüldüğünde ilerleyen haftalarda hücumda daha etkili bir takımı göreceğimizi de ön görmek zor değil.

 

Bu maç bitti gol atamadık kazanamadık ama deplasmanda gol yemeden bir puan alarak lige başladık artık önümüzdeki maçlara bakacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar