KREDİ BİTTİ
Reklam
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

KREDİ BİTTİ

17 Mart 2021 - 10:36

 

Samsunspor, iki haftada kaybettiği beş puan ve kötü oyunun ardından bir çıkış maçı olarak gördüğü Altınorduspor maçına çıktı.

İki haftadır puan kaybetmesine rağmen maç öncesi öyle bir şans doğdu ki maçı iki farkla yense lider olma şansı vardı.

Maçın ilk on birine baktığımızda Ertuğrul Sağlam'ın bir önceki hafta oynadığı Adana D.S. maçından farklı olarak ilk on bire tam yedi oyuncuyu alarak başladığını gördük. Bir hafta öncesinden ilk on birden sadece Nurullah, Erkam, Kerem Can ve Djedje vardı.

Hücum hattı tamamen değişmişti. Belki bu kadar değişiklik neden diyenler olabilir. Ancak iki haftadır hücumda hiçbir varlık gösteremeyen takımın değişikliğe gitmesi bence normaldi. Ayrıca bazı oyuncular içinde bir şanstı. Herkesin bu takımda kendini hazır tutması gerekir ve son haftalara girdiğimiz bu dönemde şansı bulan ya değerlendirecek ya da niye oynamıyorum diye ağlamayacak.

Maça iyi başladık kalemizde pozisyon vermezken rakip kalede ağırlığımızı göstermeye başladık derken Gökhan Alsan'ın amatörce ve sorumsuzca yaptığı hatayla kırmızı görüp sahada on kişi kaldık.

Gökhan Alsan gibi tecrübeli bir oyuncunun ilk sarıda kırmızının kenarından dönmüşken ve daha dikkatli olması gerekirken kayarak bir müdahale daha yapmasına bir anlam veremedim. Bence Gökhan Alsan'ın Samsunspor forması ile bu son maçı olmuştur ve olmalıdır. Böyle bir sorumsuzluk asla affedilmemelidir.

Bir sorumsuzluk da ikinci yarı giren Nadir’den geldi. Ne söyledi, söylediği şey kırmızı görecek kadar hakaret içerir mi? Orasını bilmem. Hakem ayrıca eleştirilebilir ancak şampiyonluğa oynayan bir takımın oyuncusu sahada her hamlesine dikkat edecek. Olayları hakemlerin üzerine yığarak işin diğer tarafını unutturmaya çalışırsak aynı sıkıntıları sonraki haftalarda yine yaşarız.

Hakemlerle ilgili itirazlarımızı federasyona yapabiliriz. Oraya baskı kurabiliriz. Masaya yumruğumuzu vurabiliriz. Ancak işin diğer tarafında futbolcularda iyi bir uyarı yapmamız gerekir özellikle gereksiz kırmızı kartlar için ağır para cezası uygulamamız gerekir. 

Maçla ilgili konuşacak bir şey yok. Eksik oynamasına rağmen sahada rakipten daha fazla pozisyon bulan bir Samsunspor vardı. 

Her şeye rağmen bir puan önemli. Ancak artık galibiyet almalıyız. Bu hafta Giresunspor’u yenip liderliği alarak son haftaya kadar bırakmadan bu işi bitirmeliyiz. 

Artık hata yapma şansımız kalmadı, elimizdeki puan farkı avantajını üç haftada tükettik, kredi bitti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar