LİDERLİK GİTTİ GELDİ 
Reklam
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

LİDERLİK GİTTİ GELDİ 

03 Şubat 2020 - 10:36

 

 

Deplasmanda Tarsus İ.Y. ile karşılaşan Samsunspor’un maç öncesi ilk on birine baktığımızda son haftalarda alışık olduğumuz düzenden farklı bir dizilim ile maça çıktığını gördük.

 

Önde alışkın olduğumuz Kubilay, Bahattin, Guido, Atabey dörtlüsünden sadece Bahattin on birde başlarken diğer üçlünün yerine yeni transferler Muhsin, Halil ve Burak Çalık ile maça başladık.

 

Maç öncesi aslında on birde bir iki değişiklik bekliyorduk. Son haftalar iyi oynamadan kazanan bir Samsunspor takımı vardı. Özellikle Atabey ve Kubilay’da düşüş gözlemlenirken, Guido’da maçta bölüm bölüm iyi gözüküyor ama istikrar yoktu. 

 

Belki bu değişikliklere maç öncesi çok şaşırmasak da biranda bu kadar oyuncu değişmesinin takım oyununa etkisi ve değişen oyuncuların ne kadar hazır oldukları kafalarda soru işaretiydi.

 

İlk yarı bittiğinde sahadan 1-0 mağlup ayrılırken hem defansta açıklar veren hem de hücumda organize olamayıp pozisyon bulamayan bir Samsunspor gördük.

 

Tarsus İ.Y.’da oynayan Yılmaz Can sol tarafımızdan getirdiği toplarla bizi çok zorlarken bir de gol attı. Gökhan Meral'in bu oyuncu karşısında açıklar verdiğini gördük ki Ertuğrul Sağlam da 2. yarının başında Gökhan’ın yerine Ramazan’a görev verdi. Ramazan hem savunma hem de hücum anlamında sol kanattan ikinci yarıda büyük katkı verdi.

 

İkinci devrenin başında Bahattin’in penaltı golü ve ilk maçında hazır ve etkili gözükmeyen Burak Çalık'ın yerine giren Ahmethan'ın attığı gollerle Samsunspor maçı çevirmesini bildi ve bu önemli deplasmandan üç puan çıkarmayı başardı.

 

İlk devre kötü oyun ve 1-0’lık mağlubiyetin yanında Manisa FK’nın peş peşe gelen gol haberlerinin ardından bu hafta liderlik gidiyor derken ikinci yarıda gelen değişiklikler ve ilk yarıya göre oynanan daha iyi futbolun ardından gelen gollerle giden liderlik tekrar elimize gelmiş oldu.

 

Şampiyonluğa giden yolda geri dönüşler çok önemlidir. Bu maçta bunu başardık ama ilerisi için yine de çok umutlu olamadık oynanan oyundan.

 

Özellikle defansta yaşanan sakatlıklar ardından gelen sürekli değişiklikler ve hücum hattındaki oyuncuların formsuzlukları nedeni ile Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam da takım ve oyunda bazı değişikliklere gitmek zorunda kalıyor. Belki kadro ile ilgili olumlu ve olumsuz birçok eleştiri olacaktır ama Ertuğrul hoca da oynanan oyundan memnun olmadığı için arayışa gitmek zorunda kalıyor.

 

Önümüzde çok kritik Afyon ve Manisa maçları var. Belki de şampiyonluk yolundaki en kritik iki maç. Afyon maçını saha ve seyirci avantajı ile kayıpsız geçeceğimizi düşünüyorum ama sonrasındaki Manisa maçı her anlamı ile hem zor hem de kritik bir deplasman.

 

Ben Ertuğrul hocanın kafasında Manisa maçını şimdiden oynamaya başladığını ve özellikle Tarsus maçında çıkardığı kadroyu da Manisa maçında oynatabileceği oyunculara görev vermek istediğini düşünüyorum.

 

Burak Çalık hazır değil ama oynaya oynaya hazır hale gelecektir. Bu lig için önemli bir oyuncu tabi ki. Yedek oynasın diye alınmadı. Muhsin ve Halil de 1. Lig’de takımlarında direk oynayan oyunculardı. Onlarda ilk on birde oynatılmayı düşünüldükleri için transfer edildi.

 

Fakat kim formda olursa onlar ilerleyen zamanda oynayacaktır ve bizim en büyük sıkıntımız ileri uçta ki form düşüklüğümüz. İleri uçta top tutamayınca bu sefer geride de pozisyonlar veriyor ve maç kazanmakta çok zorlanıyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar