ŞANSIZLIK DEĞİL BECERİKSİZLİK!
Reklam
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

ŞANSIZLIK DEĞİL BECERİKSİZLİK!

14 Aralık 2020 - 08:01

Samsunspor deplasmanda karşılaştığı Bursaspor karşılaşması öncesinde kulübün 2.Başkanı Mustafa Erkanat'ın vefat haberinin  üzüntüsü ile maça gitti.

 

Sezon başından beri Samsunspor un üzerinde ki talihsizlikler bir türlü bitmedi.

 

Uzun süreli sakatlıklar, neredeyse her hafta korana vakası ki sadece futbolcusu değil hocasından başkanına kadar.

 

Bu arada son maçta sahanda galip gelememenin sıkıntısı ve taraftarın oynanan futboldan memnunsuzluğu gibi birçok olumsuz faktörle Bursaspor karşılaşmasına çıkıldı.

 

Evet her ne olursa olsun hayat devam ediyor. Futbolda da profesyonelliğin gereği çıkıp oynayacaksın sahada takımın için, galibiyet için elinden geleni yapacaksın.

 

Oyuna gelirsek, maç öncesi kadroya baktığımızda Ertuğrul Sağlam'ın hücuma gole katkısının çok az olduğu orta saha ve ön alanda değişikliğe gittiğini gördük. Saviçeviç, İlyas ve Burak yerine Buğra, Gökhan ve Gyasi ile başladı.

 

Ancak maçta onlardan bir fayda göremeyince tekrar diğerlerini soktu hatta yanında Plumain ve Oğuz u ekledi ama sonuç yine aynı sıfır gol.

 

Rakipte geldi attı gitti, geldi attı gitti, geldi attı gitti sonuç 3-0 mağlup.

 

Artık maç izlerken pozisyona gitsek bile heyecanlanamıyorum. Boş kale olsa dışarı ya da direğe vurur herhalde diyorum. Artık taraftar olarak maç izleme modumuz bu!

 

Kaçan goller ne bizim şansızlığımızdan ne de rakip kalecinin çok iyi olmasından değil. Tamamen bizim beceriksizliğimizden. 

 

Benim anlamadığım noktalardan biride futbolcuların yüzünde ki mutsuz ifade ve isteksiz tavırlar.

 

Bir oyuncuda sahada hadi kendinize gelin diye bağırmaz mı? Topu almak için kendini parçalamaz mı? 

 

Yediğimiz gollere bakıyorum ilk iki golde Erhan Kartal ofsaydı bozuyor üçüncü golde rakibin önüne topu bırakıyor. Üç golde de kademe hatası var. Amatörde bile böyle hataları az görürken profesyonel oyuncu bir maçta üç golde de nasıl yapar akıl almıyor.

 

Daha buraya yazacak çok şey var özellikle oyun planı ve taktik vs. ile ilgili ama şu oyuncuların sahadaki şu duruşunu mücadelesini görünce neyi yazalım neyi anlatalım. 

 

Biz önümüzdeki maçlara bakacağız artık bakmasına ama bu takım da artık önündeki maça bakmaması gerekenler var. 

 

Artık devre arasına bir şekilde gideceğiz, inşallah yukarıdan fazla kopmadan arayı açmadan gireriz. Sonra devre arası ya iyi bir operasyon yapar ikinci devreyi kurtarırsın ya da bu sene boşa gider seneye hadi baştan dersin.

 

Benim korkum bu sene çıkamamak değildir yıllardır çıkamadık en fazla bir sene daha çıkamazsın. Benim korkum 5 yıllık büyük hedeflerden uzaklaşmayalım. Hedeflere 5 değil 6 yılda ulaşırsın gerekirse. Ancak bu arada bu kadar kalitesiz bir ligde az kalitemizi yükseltip çıkma şansımızda heba etmeyelim. İleride iki tane becerikli golcü adamın olsa en az 3 galibiyet fazla yazardı tabelada.

 

Evet takım bize hiç güven vermese de neticede lig devam ediyor ve koca bir ikinci devre var. Devre arası bir şeyler yapılmalı.

 

Geçen sene Karagümrük ligin ilk devesini sadece 6 galibiyet ile 11.sırada küme düşme potasına daha yakın bir yerde bitirmesine rağmen ligin 2.devresinde çıkış yapmış ve süper lige çıkmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar