SON 3
Reklam
Reklam
  • Reklam
Mustafa AYAZ

Mustafa AYAZ

SON 3

16 Mart 2020 - 11:29

 

Samsunspor ligin bitimine 7 hafta kala sahasında Zonguldak Kömür takımını ağırladı.

 

Geçen hafta gelen Sancaktepe deplasmanında ki galibiyetin ardından bu hafta seyircinin stadı doldurup matematiksel olarak olmasa da iç sahada gelecek galibiyet ile taraftarın bu maçı, maç öncesi ve sonrası ile şampiyonluk kutlamasına çevirir mi diye bekliyorduk ki; Tüm dünyayı saran korana virüsünün hafta içi Türkiye’de de görülmesi ile tedbir ve önlemler üst seviyeye çıkarıldı. Maçlarında seyircisiz oynanmasına kadar verildi.

 

Evet bu önlem ve şartlar altında seyircisiz çıkılan maçtan Samsunspor, taraftar avantajını kullanamasa da saha avantajını iyi kullanıp İlyas Kubilay ve Gökhan Alsan’ın attığı gollerle maçtan 2-1 galip ayrıldı.

 

Manisa’nın da Tarsus maçından galibiyet ile ayrılması ile bitime 6 hafta kala arada ki 10 puanlık fark korunmuş oldu.

 

Yani gözüken Manisa önümüzde ki 3 maçını kazansa bile biz 12’de 12 yaptığımız seriyi gelecek 3 galibiyetle 15’te 15’e çıkardığımızda ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğumuzu ilan etmiş olacağız.

 

Artık şampiyonluk ilanı için son 3 diyebiliriz. 

 

Tabi Manisa FK’nın takılması bunu daha öne de çekebilir ama bizim için önemli olan bizim galibiyet serimize devam etmemiz. Biz yendikçe erken ya da geç şampiyonluk lig bitmeden gelecektir.

 

Tabi bu arada inşallah virüs ülkemizde çok yayılmaz ve bir de liglerin ertelenmesi gibi bir durum söz konusu olmaz.

 

Aslında 2. ligin zaten ortak bir yayıncı kuruluş tarafından TV’den verilmediğini ve yayın anlaşması olmadığını düşünürsek, birde maçların seyircisiz olduğunu düşündüğümüzde ve yine lig bitimi play-off’ları da hesaba katıldığımızda, 2. lig için maç takviminin hafta içine de kaydırılıp 3 hafta içerisinde ligin bitirilmesi de düşünülebilir.

 

Tabi yetkililer tam tersi ligin uzayıp sıcak havalara kayması için yavaş yavaş gidilmesi daha iyi olur düşüncesi de olabilir.

 

Öncelikle önemli olan insan sağlığı, inşallah bu süreç ülkemizde en az zararla atlatılır. Bu arada bizde ligde şampiyonluğumuzu ilan eder ve seneye 1. ligde maçlarımızı tribünden keyifle izleriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar