MERHABA
Naci Altuncu

Naci Altuncu

Z-YORUM

MERHABA

13 Aralık 2021 - 07:54

Gerçek Gazetesi ailesine, Gerçek Gazetesi’nin sevgili okurlarına ve Samsun’a; Gerçek Gazetesi’ndeki yeni köşemden (z-yorum) merhaba. 

Aylar sonra yeniden yazmak, 

Yeniden okur karşısına çıkmak, okurla buluşmak… 

Çok güzel!  

Bu güzellikle, bu şevkle ve bu heyecanla yeniden yazıyorum.

Öyleyse, tekrar merhaba! 

Bu köşemdeki günlük yazılarımda (pazartesi ve çarşamba günleri) gündemi ele alacak, değerlendirecek ve z-kuşağının da dikkatini çekebilecek bir anlatımla, yorumlamaya çalışacağım. 

Konularım: Samsun, Türkiye, Dünya... 

Doğa, siyaset, tarih, kültür, yerel aktiviteler… 

İnsan hakları, hayvan ve çevre hassasiyeti... 

Kısacası konjonktürel olarak; yaşama, yaşamaya dair ne varsa, her alanla ilgili  olacak.

Yazılarımda, önce insana saygı ve sevgiyi esas alacağım. Demokrasi, hak, hukuk, özgürlükler, güzellikler, adalet ve ortak değerler temel ilkelerim olacak. 

Kişileri, kurumları elbette eleştireceğim ama kimseye hakaret etmeyeceğim. Önerilerimi, görüşlerimi sıralayacağım ama başka önerilere, görüşlere, eleştirilere ve yorumlara açık olacağım, yazılarımda onlara da yer vereceğim. 

Siyasette yazacağım elbet. Yaşamak siyasettir zaten. Örneğin; ekmeğin fiyatını sormak, sorgulamak siyaset yapmaktır. Bölmeden, ötekileştirmeden, kutuplaştırmadan yerelde ve genelde yapılan siyasetleri de konu olarak alacağım ve kendi  görüşlerimi yazacağım. 

Kısacası ‘z-yorum’ renkli, çok sesli, cıvıl cıvıl bir köşe olacak. Ben böyle düşünüyorum. En azından öyle bir köşe olsun istiyorum. 

Bu sıraladıklarım, benim sizlere sözümdür. Yazdıklarım, siz okurlarımla yaptığım sözleşmemdir. 

Ayrıca: Her ‘z-yorum’ yazısının sonunda ‘CIZZZ!!!’ başlığıyla güncel bir olaya dikkat çeken çok kısa bir yorumla yazımı bitireceğim. 

"Cızzz..." gençliğimin ilk yıllarında (13-19 yaşlarında iken) çok severek okuduğum ve çok beğendiğim yazarlardan biri olan Kemal Bisalman'ın Yeni Ortam Gazetesi’ndeki köşesinin adıydı. 

Öyleyse yıllar sonra: 

CIZZZ!!!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tek kişilik mezar fiyatını 1 Ocak 2022’den itibaren 970 TL’den 1600 TL’ye; huzurevi oda fiyatlarını 930 TL’den 1600 TL’ye çıkarttı. 

Hani enflasyon yüzde 21,31 idi. Ölüler ve yaşlılar için yüzde 50’den çok zam, kararı alanların vicdanlarını sızlattı desem. İnandınız mı? 

Güzel yazılar, yazmak ümidiyle... 

Samsun’a MERHABA!                                                          

                                                     

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar