AKREP BURCU II
Reklam
  • Reklam
Nazan ÖNGİDEN

Nazan ÖNGİDEN

AKREP BURCU II

01 Kasım 2019 - 11:01

Akrep, iyilik ve kötülüğün insan doğasında bir arada bulunduğunu içgüdüsel olarak bilir. Bu yüzden kimsenin masumiyetine inanmaz. Her şeye ve herkese kuşkuyla yaklaşır. Akrep’in paha biçilmez en zengin hazinesi sezgileridir.

Kime sorsanız kötülükten hoşlanmadığını söyler ama tersine pek çok insan içten içe kötülükten hoşlanır sadece dışa vurmaktan çekinir. Çünkü "kötü" damgası yemenin vebali ağırdır. En iyisi bu vebali bir "Günah Keçisi" bulup ona yüklemektir. Zaten çoğunlukla insanların yaptığı da budur... 

İnsandaki melek ve şeytan ikilemini çözmekte Akrebin üstüne yoktur. Melek maskesi altında şeytanın gizlendiğini bildiğinden alaycı bakışlarıyla sorar; "sen yapmıyorsan, o yapmıyorsa kim yapıyor peki!, bunca kötülük nerden çıkıyor öyleyse!" O herkesi içine dönüp bakmaya ve karanlık yanlarıyla  yüzleşmeye zorlar. 

Kuşku Akrebi yetenekli bir dedektif, kül yutmaz bir komiser yapabileceği gibi tehlikeli bir casus ya da azılı bir katil de yapabilir. Akrep içgüdülerinin emrindedir. Bütün işi gücü bilinçaltı dinamikleri, bilinç düzeyine taşımaktır. 

Akrep aynı zamanda inanılmaz sebatkâr ve dayanıklıdır. Kolayına pes etmez. Ketumdur. Ser verir sır vermez. Konuşmak istemiyorsa ağzından tek bir kelime alamazsınız ama en kısa sürede o sizin dilinizi çözer. Akrep’in kendini saklamakta başkalarını ise ifşa etmekte üstüne yoktur. 

Akrep’in olağanüstü bir şifa yeteneği vardır. Şefkat yerine neşteri tercih etse de,  psikanalist veya cerrah olarak bir eşi benzeri daha yoktur. Keser, deşer, oyar, kanatır. Acı reçeteden yana katı bir tedavicidir. Akrepten her şey çıkabilir! Bir şaman, bir büyücü, bir şifacı, bir psikoterapist, belki de çok daha fazlası...

Akrep sadakat ve bağlılığa çok önem verir. Bu nedenle ikili ilişkiyi bozulmaz bir pakt, ölümüne bir birliktelik olarak görür. Ruh ve ten uyumunu yakaladığı kişiden asla vazgeçmez. Akrep ikili ilişkilerinde fazlasıyla tutkulu, şehvetli, doyumsuz, kuşkucu, kıskanç ve sahiplenicidir.

Akrepte "şeytan tüyü" vardır. Koyu, derin ve hipnotik gözleri bir efsanedir. Yoğun manyetizma yayan ısrarlı ve delici bakışları içinizi ürpertir. Dillere destan "öldüren cazibe" sinin sırrı bir ölçek zehir, iki ölçek feromende gizlidir. Bu müthiş terkip onun saldırı ve savunma mekanizmasının iki güçlü kalkanıdır. Koku izi (feromen) sürmekte kimse Akrep ile rekabet edemez.

Zodyak'ın büyücüsü hiç kuşkusuz Akrep'tir. En kötü şöhreti "kara büyü" dür Vebali çok ağır olan kara büyü kısa vadede maruz kalanı etkiliyor gözükse de uzun vadede yapanı da etkiler, bedeli ağırdır.

Tüm zehirli yaratıklar soğukkanlı ve tehlikelidir. Akrep ile Kurbağanın hikayesini bilenler hatırlayacaktır. Akrebi sırtında karşı kıyıya geçiren kurbağa tam nehrin ortasında Akrep tarafından sokulunca son nefesini vermeden önce Akrebe dönüp sorar;

"Neden yaptın bunu? Ben ölünce sen de boğulup öleceksin"

Akrep iç çekerek kurbağaya cevap verir;

"Ne yapayım elimde değil, sokmak benim doğamda var"

Kıssadan hisse;

Akrebin kuyruğuna basarsanız sokar,

Basmasanız da sokar,

Durduk yerde de sokar,

Sokmak içgüdüsel ihtiyacıdır,

En derin haz kaynağıdır,

Engellenemez dürtüsüdür.

Akrep şuurunu ve kontrolünü yitirdiğinde

Döner kendini sokar..."

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar