ASLAN BURCU
Reklam
  • Reklam
Nazan ÖNGİDEN

Nazan ÖNGİDEN

ASLAN BURCU

02 Ağustos 2019 - 10:05

Aslan burcu liderlik etme vasfı yüksek, yaratıcı ve oyunculuk yönü güçlü, cömert, sıcakkanlı, gururlu, ateşli ve baskın bir karakterdir. Kuvvetli bir şahsiyet ve öz güvene sahiptir. 

Yönetmek, otorite kurmak, delege ve organize etmek onun işidir. 

Aslan burcunun egosu yüksektir. Bu nedenle en zor sınavı egosuyladır.

Ego tatmini insanlar için temel bir ihtiyaçtır ne var ki şu fani hayatta en zor şey ego ayarıdır zira egonun fazlalığı kadar eksikliği de başa beladır. 

Aslan burcunun önemsenme duygusu bir hayli fazla olduğundan aşırılığa kayabilir. Bu noktada ona sunulan "egonu öldür - şu önemsenme duygundan kurtul” tarzı ucuz tavsiyeler hiç bir işe yaramaz. Her şeyden önce ego öldürülmesi değil, dengelenmesi gereken bir şeydir. 

Sağlıklı bir kişilik için bir miktar kendini beğenme, onaylama, değerli hissetme, öz güven, övgü gereklidir. 

Aslan burcu aşırı egoya kapıldığında ve önemsenme duygusu doz aşımına uğradığında kendi şahsına aşık olma bozukluğu olan narsisizme tutulabilir. Kendisine abartılı methiyeler düzülmesini hararetle talep edebilir. 

Beklediği şaşalı taktir ve onayı bulamadığında birileri pençesinde kalabilir. Aslan burcunun egosu kolayına yerlerde sürünmez. Nadiren de olsa süngüsü düştüğünde parlak ışığı ve harlı ateşi söner, yaratıcı oyunculuğu biter. Uç noktada nihilizme düşebilir. 

Aslan burcu için nihilizm narsisizmden çok daha vahim bir tablodur çünkü doğasına aykırıdır. Işık yok, ısı yok, renk yok, hayat yok... zifiri bir karanlık, kanı donduran bir soğukluk, her yanı kuşatan hiçlik... Canlılığın ve diriliğin simgesi Aslan burcu için nihilizm kafese girmektir... 

Efendisi Güneş sistemin merkezinde yer aldığından Aslan burcu da içgüdüsel olarak kendini merkezi konuma sabitler ve çevresindekilerin onun yörüngesinde dönmesini ister.

Aslan burcu veya Aslan burcu enerjisi kuvvetli olanlar bir ortama girdiklerinde hemen bakışları üzerine toplar ve ilgi odağı olurlar. Aslan burcunun merkezi konumdan uzaklaşmaya, öyle kıyıda köşede kalmaya pek tahammülü yoktur.

Hangi devirde yaşarsa yaşasın, her kim olursa olsun, her ne iş yaparsa yapsın hiç fark etmez, o yüreğinin derinliklerinde bir kral ya da kraliçe olduğuna inanır ve doğal olarak çevresine bu güçlü enerjiyi yayar.

Asırlar boyunca kraliyeti ve aristokrasiyi temsil ettiğinden yoluna kırmızı halılar serilsin, önünde el pençe divan durulsun ister. Kısacası Aslan hükümdarların burcudur. Hükmetmek doğasında vardır. Emir almaz emir verir. İçgüdüsel olarak kükrer... 

Aslan burcunun en karanlık yanı vahşi doğasıdır. Kendini tehdit altında hissettiğinde ilkel dürtüleri şahlanır ve pençeleri keskinleşir. Aşırı güce kapıldığında zalim bir hükümdar, acımasız bir zorba, bir tiran, bir diktatör kesilebilir.

Aslan burcu az ve vasat olanla yetinmez. O görkemi sever ve daima en tepede olanı ister. En üst kademe, en üst kıdem, en üst yetki, kısacası tüm "en" ler ona hastır. J.A. Bertrand’ın deyişiyle;

“Aslan Başkandır. Zodyak devlet başkanları yarışmasında Oğlak ve Akrebin önüne geçmiştir. Aslan müdürdür. Asla müdür muavini olmaz. Müdür muavini olmaktansa hiçbir şey olmamak; İşte Aslanın düsturu.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar