ÜÇ ÖNEMLİ GEZEGEN BİRLEŞİMİ
Reklam
  • Reklam
Nazan ÖNGİDEN

Nazan ÖNGİDEN

ÜÇ ÖNEMLİ GEZEGEN BİRLEŞİMİ

10 Nisan 2020 - 10:09

Sevgili Okur sizlerle olan birliktelikte 1 yılı geride bıraktık. Bu süre zarfında 12 burç enerjisi ile önemli astrolojik ve astronomik bilgileri sizlerle paylaştım. Bundan böyle her hafta muntazam olamasa da mümkün olabildiğince sizlerle bilgi paylaşımını sürdürme gayreti içinde olacağım.

Bugün size üç önemli gezegen birleşiminden söz etmek istiyorum. 2020 yılına damgasını vuracak bu önemli gezegen kavuşumlarının üçü de Oğlak burcunda. Birbiri ardı sıra gelişen bu üç önemli gezegen birleşimini sırasıyla tanıyalım;

1) Satürn-Pluto kavuşumu; yaklaşık 32-33 yıllık bir döngü olup 2020 yılını bu birleşim ile karşıladık. Ocak ayının ilk 3 haftası etkinin en yoğun olduğu dönemdi. Aynı zamanda bu zorlu kavuşum yılın ilk gölgeli Ay tutulması ekseni içinde kaldığından aktif bir rol üstlendi ve gezegenimizi karantinaya sokacak büyük bir salgına kapı araladı.

2) Jüpiter- Pluto kavuşumu; yaklaşık 12-13 yıllık bir döngü olup 3 kez tekrarlayacak. İlki Nisan ayında, ikincisi Haziran sonu Temmuz başı gibi ve üçüncüsü de Kasım ayında gerçekleşecek. Bu birleşim haziran ayı içinde Halkalı Güneş ve Ay tutulmaları, temmuz ayı içinde bir halkalı Ay tutulmasının daha yaşanacağı ana eksene girmese de bir hayli güç kazanacaktır.

3) Jüpiter-Satürn kavuşumu; yaklaşık 20 yıllık bir döngü olup 12 Aralıkta başlayacak, 16 Aralıkta zirve yapacak ve 21 Aralık tarihine kadar devam edecek. Bu kavuşum Oğlak burcunun 29 derecesi (kritik) Kova burcunun 0 derecesi (sınırda) gerçekleşeceği gibi aynı zamanda 14 Aralıktaki total Güneş tutulması içinde aktif rol üstlenecektir (*)

Şimdi bu üç gezegeni üç çeşit tohum, toprak elementi Oğlak burcunu da bir tarla olarak düşünecek olursak bu yılın her birimiz için "ne eksersek onu biçeceğimiz" bir yıl olacağını söyleyebiliriz.

Aslında 2019 yılından itibaren Oğlak burcunda meydana gelen gezegen birikimi 2020 yılına da sirayet edince yoğun bir Oğlak burcu enerjisine maruz kaldık. Bu yıla 6 tutulma, 3 gezegen kavuşumu, tüm iç ve dış gezegenlerin geri gitme hareketini eklediğimizde zor bir gökyüzü altında kalacağımız aşikar.

Bu yıl sonunda Satürn ve Jüpiter, 2 yıl sonra da Pluto Kova burcuna geçtiğinde eski, geleneksel, maddesel ve dünyevi olan Oğlak burcu enerjisi yerini yeni, modern, madde ötesi ve dünyevi sınırları aşan Kova burcu enerjisine bırakacak.

Eski ve geleneksel yapıların yıkılmaya yüz tuttuğu, bambaşka bir dünya düzeninin kurgulandığı şu kritik dönemde hepimize düşen ciddi sorumluluk ve görevler vardır. İlerleyen süreçte uzay-zaman kavramımız başta olmak üzere eskiye dair pek çok şey değişip dönüşecektir.

Dünyevi düzenin temsilcisi Oğlak burcu/Satürn'ün sınavında başarısız olursak sınır ötesi eşikte yer alan Kova burcu/Uranüs'ün sınavında başarılı olmamız mümkün değildir. Herkes kendi gerçekliğini yaratacağından bugünkü eylemlerimizin yarınlarımızı şekillendireceği unutulmamalıdır.

Samanyolu galaksinin bile iğne ucu kadar kaldığı bu uçsuz bucaksız kozmik sahada onca ince ayarlı değişken etkilerle kuşatılmışken yarının dünyasının nasıl şekilleneceğine dair elbette kesin bir tespitte bulunamayız.

Sadece geleceğin dünyasının zihinsel enerjilerin egemenliğinde olacağı, akıl ve bilimselliğin ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Kuşkusuz bu yeni dünyaya uyum sağlayabilenler ayakta kalırken sağlayamayanlar dökülecektir...

(*) Burada kısaca değindiğim üç önemli kavuşum ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyanlar www.eylulesintisi.com. adresinden girerek yazılarıma ulaşabilirler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar