DİYABET VE OZON TEDAVİSİ
Reklam
  • Reklam
NUSRET ÇİÇEKLİ

NUSRET ÇİÇEKLİ

DİYABET VE OZON TEDAVİSİ

19 Ekim 2021 - 09:28

 

Merhaba değerli okurlar…

 

Atasam Tıp Merkezi hekimleri olarak bugünden itibaren salı ve perşembe günleri olmak üzere haftanın iki günü sağlıkla ilgili güncel ve önemli konuları ele alan yazılarımızı sizlerle bu köşede paylaşacağız. 

***

 

Ben Atasam Tıp Merkezi Getat Ünitesi Sorumlu Hekimi olarak sizlere Diyabet ve Ozon Tedavisi hakkında bilgi vereceğim. Şeker Hastalığı (Diyabetes mellitus), kronik bir hastalıktır ve bu hastalık tüm vücut sistemlerinde hasara neden olabilmektedir.

 

Diyabete bağlı vücutta oluşan komplikasyonlar uzun sürede ortaya çıkmaktadır. Böbrekler, sinirler ve göz komplikasyonları gibi. Ancak ayak yaraları ani olarak görülebilir ve hızlı ilerler. Bir anda ayağı ve hayatı tehdit eden bir boyuta ulaşabilir.

 

Diyabetik hastaların ayak dolaşımları bozulduğu gibi siniler de hasar görmüştür. Bu nedenle diyabetik ayak yaraları çok hızlı bir şekilde enfekte olurlar. Eğer iyi bir yara bakımı yapılmazsa dolaşımı düzenlenmeyen ayaklarda yeniden yara ve enfeksiyon gelişme riski çok yüksektir.

 

Ozon tedavisi şeker hastalığı tedavisinde diğer tedavilerle kombine olarak kullanılabilir. Şeker hastalığının yan etkilerinin giderilmesinde ve oluşan ayak yaralarının bakımında ozon tedavisi etkili bir yöntemdir. Bu tedavi ile dolaşımı bozuk olan ayak bölgesinin kanlanması güçlü bir şekilde desteklenir ve alyuvarların dokuya oksijen bırakma kapasitesi artırılır. 

 

Ozon tedavisi aynı zamanda enfeksiyona neden olan mikroorganizmalarla savaşan vücut savunma hücrelerini alarma geçirerek savaşma kapasitelerini yükseltir. Açık yara alanındaki mikroorganizmaların imha edilmesini sağlar böylelikle iyileşmeyen yaralar iyileşir, kapanmayan yaralar kapanır.

 

Ozon sinir hasarının azalmasına da yardımcıdır ve bu sayede ayaklarda karıncalanma ve yanma şikayetlerini geriletir veya tamamen ortadan kaldırır. 

 

Ozon tedavi yöntemlerinden olan Major Otohemoterapi ve Ozon Torbalama diğer tedaviler ile kombine edildiğinde amputasyonların (ayak veya bacağın kesilmesi) önemli bir kısmını önleyebilir. Ozon tedavisi ayrıca kan şekerinin düzenlenmesine de yardımcı olarak yeni yaraların açılmasını engeller.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mustafa özkan
    3 hafta önce
    ozon tedavisi kaç seans yapılmakta ve toplam ücreti ne kadar

Son Yazılar