ERHAN USTA DİYOR Kİ…
Reklam
  • Reklam
Nusret SAĞLAM

Nusret SAĞLAM

ERHAN USTA DİYOR Kİ…

02 Mart 2019 - 09:02

ADAYLARLA birlikte oldukça onları yakından tanımak ve düşüncelerini birebir anlamı fırsatını buluyorsunuz.

Şahsen ben, birini anlamak ve düşüncelerinin samimiyetine vakıf olmak için gözlerinin içine bakarak konuşmayı tercih ederim.

Dün de öyle oldu ve Bağımsız Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Ustaile Radyo Gerçek’te bir saat karşılıklı konuşmak fırsatını yakaladık.

Önce, “Devleti güçsüz düşürmeyeceksiniz” diyor Usta…

Bunu neden diyor?

Bir müddettir Cumhur İttifakı liderleri tarafından dillendirilen, “Ülkemizin Beka Sorunu var. Biz kaybedersek, ülke de kaybeder” söylemine karşı çıktığı için diyor.

“Bu topraklara bin yıl önce geldik. Şimdi bizi kovacaklar endişesi yaratılıyor. 100 yıl önce büyük mücadelelerle kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bugün beka sorunu tartışılıyorsa bunu sorgulamak lazım. Ne olmuş da beka sorunu tartışılır olmuş ona bakmak lazım. Yerel seçimler öncesi böyle bir konuyu konuşmak doğru değil. Böyle bir sorunun da var olduğunu iddia etmek doğru değil.”

Bence konuşmamızın şah damarı budur.

Yıllarca MHP milletvekilliği ve partisinin grup başkan vekilliğini yapmış bir şahsiyet böyle konuşabiliyorsa biraz konunun üzerine eğilmek gerek.

Sadece seçim kazanmak üzerine kurulmuş bir siyaset anlayışına itirazı var Erhan Usta’nın.

Bir itirazı da, grup başkan vekilliğinden azledilmiş, partisinden ihraç edilmiş bir vekil olarak bir başka partinin bayrağını sallamaya!

“İYİ Parti’nin teklifini bu nedenle kabul etmedim”diyor Usta...

“Partisinden haksız yere ihraç edilmiş biri olsam da, başka bir partiden aday olmayı da, kendime yakıştıramadım”diye de ilave ediyor.

Siyaset çok gergin.

Kullanılan dil çok sert!

Kutuplaştırıcı bir ortamda bir siyasi partinin adayı olsanız da beklediğiniz oyu almanız mümkün değil. Bu tabloya vatandaş sıcak bakmıyor ve oy vermiyor. Bu nedenle bağımsız aday olarak çıktım” sözleriyle niyetini ifade etti Erhan Usta.

Samsun’un herkesi kucaklayacak ve yumuşak üslupla kendilerine yaklaşıp, sorunlarını çözmeye aday bir belediye başkanı arzuladığını söylüyor.

Bir ekonomist olarak kentin yatırım ve istihdam ihtiyaçlarını en iyi anlayabilecek bir aday olduğunu ve günler geçtikçe bir adayı olması halinde kendisine verilmeyecek oyların düşünülenin üstünde şahsına teveccüh olarak geldiğini de ekliyor.

Yüzde 68’lik bir ittifak oy toplamını başka türlü lehine çevirmesinin mümkün olmadığını, bu nedenle bağımsız aday olarak Samsunluların karşısına çıktığını söyleyen Erhan Usta;

Kimse merak etmesin. Ben seçildiğimde gelirimiz eksilmeyecek. İsteseler de Samsun’a ayrılan pay engellenemeyecek. Müreffeh bir Samsun için her türlü projemiz var. Yakında bir sürpriz açıklamam da olacak”diyor ve ekliyor:

“Bu iş tamam, kazanacağım…”

31 Mart’a az kaldı.

1 Nisan şaka mı olacak, gerçek mi hep beraber göreceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar