DAHA ÖNCELERİ NERELERDEYDİNİZ?
Reklam
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

DAHA ÖNCELERİ NERELERDEYDİNİZ?

20 Nisan 2021 - 10:38

 

Süper Lig trenini Menemen’de kaçıran Samsunspor, hafta içi bünyesinde  yaşadığı depremin yarattığı ağır travmanın yükü ile “ belki bir umut olur mu ?” diyerek son vagona tutunabilme adına Bursaspor karşısına çıktı. 

Takımına inanmış 50 kadar taraftarın coşkulu tezahüratına başlama düdüğüyle birlikte anında yanıt verdi futbolcular. 1.dakika 25. Saniyede Yasin’in golüyle maça önde başlamanın avantajına sahip olundu. Devre biterken de Hamroun’un müthiş frikiği ile fark arttı.

Bu takım, en önemli rakipleriyle sahasında oynarken başka kulüplerin akıl ettiği stada seyirci almayı yöneticiler düşünemedi. Sormanın tam zamanı. 

Her şeyi başkan düşünecekse, sizler niye varsınız ki? 

Neyin yöneticisisiniz?

Birkaç soru da futbolculara sormak isterim.

Bu performansı geçen hafta niye göstermediniz? 

Koca doksan dakikayı Kordon’da gezer gibi tamamladınız.  Küme düşmeme mücadelesi veren bir takıma neredeyse yeniliyordunuz. 

Ne oldu da kaybolan ruhunuzu geri getirdiniz?

Menemen’de maç öncesi halka yapmıyordunuz. Goller atıp sevinmiyordunuz. İzmir’e cenazeye gider gibi gittiniz, aynı şekilde döndünüz. 

Üç günde ne oldu da Bursaspor maçına farklı çıktınız? 

Maç öncesi sahanın ortasında halka yapıp galibiyet sözü verdiniz. Atılan her golde çılgın gibi sevindiniz. Bunları yaşamak ve yaşatmak için koca bir sezonu heba etmeniz mi gerekiyordu?

Gareziniz, kininiz kime idi?

Söyleyin de bilelim…

Üç takımdaşınız ile yollar ayrıldı, kendinize geldiniz…

İyi de ettiniz…

O zaman size düşen görev, kalan üç lig maçını yüreğinizi sahaya koyarak oynamak. O zaman ki duruma bir bakılır. Eğer şartlar uymaz ise play-Off’tan bu takımı Süper Lig’e çıkarınız. Size yakışan da budur.

Futbol oynamaktan başka hiçbir düşüncesi olmayan, bunun karşılığını da ziyadesiyle alan, bünyesinde tek bir yabancı barındırmayan, alt yapıdan yetiştirdiği gençlerle mücadele edip taraflı tarafsız herkesin taktirini alan bir dönemin süper lig şampiyonu yeşil beyazlı ekip onurlu dik duruşundan taviz vermeden oynadı.  Ligin ilk yarısında oynanan maçta Samsunspor’u farklı yenen takımdan eser yoktu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar