HER ŞEY GÜZEL OLACAK
Reklam
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

HER ŞEY GÜZEL OLACAK

23 Ağustos 2021 - 10:26

 

Hazırlık maçlarının sükseli takımı ligin ilk maçında da aynı başarıyı sürdürdü. Kazanmayı alışkanlık haline getirmek önemli.

 

Tıpkı kazanırken ortaya konan göze hoş gelen futbol gibi. Mutlu kılıcı, sevindirici, hepsinden önemli geleceğe ışık tutucu.

 

Maçı izleyen herkes baştan sona yenilenmiş Samsunspor ile gurur duymuşlardır…

 

Son yılların en keyifli, en endişesiz maçına şahit oldular. Sonuca odaklı övgü değil yazdığım, oyunun güzelliğiyle ilgilidir.

 

Rakibe zayıf diyemezsiniz geçen seneki kadroyu bozmadan geldiler Samsun’a. Üstelik ilk maçlarını da kazanarak çıktılar Samsunspor karşısına.

 

Ezici baskıya karşı koyamadan iki gol gördüler kalelerinde. On dakika da havlu attılar. İkinci yarıda buldukları gol kendi yetenekleriyle değil, Boli’nin misafirperliğinden geldi. 

 

Bu Samsunspor karşısında değil, beraberliğe ulaşmak, önde bile olsalardı, maçın sonucu yine Samsunspor lehine olurdu.

 

Futboluyla mest eden takımda sırıtan, arkadaşlarının seviyesine çıkamayan isimler de vardı. Uzun bir sakatlık sonrası forma şansı bulan Tomane, Veli’nin gitmesiyle iyot gibi açığa çıkan Boli. Geniş kadrosuyla bu futbolcuların yerine alacak isimler, inanın bu ikisini yedek kulübesinden çıkaramaz.

 

Mehmet hocanın oyun anlayışını az çok anlayabilmemiz mümkün. Her iki kanatları kullanarak, baskıyı önde kurarak, top çalmaya yönelik, kaleye sürekli olarak dikine atak yapan bir kurgu. Eksiklikler var mı ? elbette var. Koca doksan dört dakikada kaleye çekilen şut sayısı oldukça düşük. Atılan üç gol kanat ortalarından geldi.

 

Yasin attığı üç gol ile geçen seneden çok daha iyi olacağını gösterdi. Forvet arayacağınıza oyunu kaptanın üzerine kurun, gerisi kolay.

 

Şampiyonluk için konuşmak, hem de iddialı konuşmak doğru değil. Daha bir maç oynandı. Erken konuşmanın manası yok.

 

Bildiğim, inandığım net bir şey var…

 

O da bu sezon Samsunspor maçlarını izleyenlerin futbola tıka basa doyacakları gerçeği.

 

İlk maçta tribünlerin daha çok dolu olmasını düşünüyordum. Çeşitli sebeplerden dolayı olmadı.

 

Taraftarımız anlaşılan hala tatilde.

 

Okullar açılıyor, maçlar başladı, herkes şu aşıydı, HES Kodu idi, yapılması gereken ne varsa tamamlasın ve maçlara gelsin.

 

Bu takımın desteğe ihtiyacı var.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aliosman KEFELİ
    11 ay önce
    Eline, yüreğine ve kalemine sağlık, bende bir iki kelime yazayım.Gecen sene Tramvay bedava idi bu sene paralı ve Pasoligden biletini alan çok taraftar maça girdimi bilmiyorum , ana ben maça girerken çok sayıda taraftar küfür ederek isyan la beraber koşuyorlar dı.Bu taraftarına sahip çıkmayan yönetim nerede neden taraftarın yanında değildi. Sizin oturduğunuz yer temiz ve güzel biz maça girerken Doğu tarafindaki kapıdan içeri girerken kısa pantolonla geldiğim için midir en az 10 yerimden Sivri sinek saldırısına uğradım.Bazı taraftarların yüzlerini ve kollarını sivri sinek ısırdığı na şahit oldum, tam 3 gündür ayaklarımı ve kollarımı kaşımak tan bıktım.Neden Taraftarın günahı ne ki, çok mu oraya sivri sinek ilacı sıkmak veya oraya en azinda sivri sineği kovan ışıklardan takmak, birde orada beslenen hayvanların eti bile yenmez, maç oynanırken Azot Fabrikasından gelen o kokuyu taraftar çekmek zorunda mı buna Samsunspor Yönetimi neden bir önlem almaz veya aldırmaz.Oyuncular zehirleniyor.

Son Yazılar