HERŞEY GÜZEL OLACAK
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

HERŞEY GÜZEL OLACAK

10 Aralık 2021 - 08:00

Samsunspor’da, teknik direktörlüğe Fuat Çapa’nın getirilmesiyle birlikte hem takımdaşlık, hem oynanan oyun, hem de sonuçların başarılı hızlı değişimi ortaya koymaya yetti. Bu durum tribünleri de ziyadesiyle mesut ve mutlu etti.

Buna bir de alt yapıdan gelen genç oyuncuların kadro içerisinde fazlasıyla yer bulmaları eklenince memnuniyet daha da arttı. Çünkü Samsunspor değirmeninin taşıma suyla dönmesi beklenemez. Alt yapısız bu işlerin geleceği yo!

Her konuda olduğu gibi üretmek gerek. Tıpkı sanayici ve iş adamı Sakıp Sabancı’nın ısrarla üzerinde durup söylediği gibi. “Üretim, Üretim, Üretim” derdi demesine de herkes bıyık altından gülerdi. Ülkenin ekonomik olarak geldiği nokta ortada.

Rahmetli öngörülü ve de akıllı bir adamdı. Haklılığını bugünlerde daha da iyi anlıyoruz. Tarımda, sanayi de ve de pek çok konuda üretim yapmalıyız ve de dışarı satmalıyız. Futbol başta olmak üzere, tüm spor branşlarında elit sporcu yetiştirmeli ve ihraç etmeliyiz.

Son üç yıldır Samsunspor yerli yabancı 100’ü aşkın futbolcu transfer etti. Hepsini gönderirken ceplerine para koydu. Yani bir kuruş kazanamadı. Uçup giden paraların net hesabını bilen biliyordur. Üzülmemek elde değil. Bu sezon sanki yavaş yavaş doğru işler yapılıyor gibi.

Alt yapıdan, yukarıya daha çok oyuncu çıkarılmalı. Diyeceksiniz ki, bu iş bu kadar kolay değil. Fırından ekmek çıkarmıyor ki! Evet, doğru diyorsunuz. Bunu herkes biliyor. Mükemmel bir alt yapı tesisleri, iyi eğitimciler ve dünyayı takip eden bir eğitim sistemiyle bu işler yürür.

Samsunspor bu konuda Altınordu’yu örnek alıyor. Çok değil iki üç yıl içerisinde yüzde sekseni kendi alt yapısından yetiştirdiği futbolculardan oluşan bir takım görmek mümkün olacak. “İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu” sloganıyla yola çıkan Altınordu gibi.

Pazar günü oynanacak Ankaragücü, Çarşamba günkü Boluspor maçları Samsunspor için sezonun en önemli 90’ar dakikaları olacak.  Alınacak sonuçlar sezon hedefini belirleyecek.  Son haftalarda rakibe pozisyon vermeden bitirilen maçlar izledik, gözlemledik.

Takıma inanıyor ve güveniyoruz. Yenilmeyecek rakip yoktur. Bu ikisi de kayıpsız geçilirse değmeyin tadına. 12. adama çok işler düşüyor. Evlerinde pısırık pısırık oturup televizyon başında çekirdek çıtlayarak maç izleyenlere sesleniyorum. Duysunlar beni.

Takımınıza bugün destek vermeyecekseniz, ne zaman vereceksiniz? Bırakın tembelliği. Giyin formalarınızı stada koşunuz. Boş bıraktığınız koltuklarınızı doldurunuz ve görevinizi yapınız. Siz olmazsanız, biz eksiğiz sözünün anlamı büyük, gereğini yapınız.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar