HOCANIN İTİRAFI
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

HOCANIN İTİRAFI

01 Kasım 2021 - 10:16

 

Devrik teknik adam Mehmet Altıparmak, Bandırma’da tribündeydi. Hemen arkasında oturan biri hocanın yanındakiyle yaptığı konuşmaya şahit olmuş. O da bana aktardı. Hocanın takımdaki gruplaşmanın önüne geçemediğini itiraf ettiğini dile getiren sözlerini hayretle dinlemiş. Eğer doğruysa hoca eksik yönünü itiraf etmiş diye yorumlamak mümkün. İyi bir teknik adam, insan ilişkilerini de yönetmesini bilmeli. Takım içi huzuru kendi inisiyatifiyle sağlayabilmeli. Bir de beceriksizliğini arkadan yaptığı konuşmalarla ilan etmemeli.

Futbol İştahsızlığı

Samsunspor takımı saman alevi gibi bir parlıyor, bir sönüyor. Denizli deplasmanından galibiyetle dönerken, geriye düşmesine rağmen asla pes etmeyen bir görüntü ortaya koymuştu. Balıkesirspor ve Keçiörengücü maçlarında da iyi oynamışlardı. Sonra, sonrası tam bir hayal kırıklığı. Kaybedilen maçlarda ise yılgın, bezgin bir takım izledik. Bandırma’da da ise futbol iştahsızlığı adeta dip yaptı. Yenilgiye isyan etmemek, rakibin etkisiz futboluna karşı direnmek gibi bir anlayışı kabullenmek çok zor. Jübile yapmak isteyenlerin önünde durmamak gerek.

Yalan dolu açıklama

Mevcut Samsunspor yönetiminin futbol işlerine karışmadığını, karıştırılmadığını biliyoruz. Kulübün idari işlerine ve basketbola baktıklarını biliyoruz. Bandırmaspor maçı sonrası Mustafa Öztopal’ın istifası ile ilgili kulüp tarafından yapılan açıklama yalan, yanlış ve hatta çok komik. Neden böyle bir şeye tenezzül ederler anlamak mümkün değil. Başkan Yıldırım ve basın sözcüsü Ender Gür’den başkası maçta yoktu. Maç tamamlanır tamamlanmaz Aztopal’a istifa etmesi talimatı protokol tribününden, soyunma odasına iletildi. Aracı ise Futbol A.Ş.’nin genel müdürü idi. Samsunspor yönetimi istifayı basın aracılığıyla öğrenirken, açıklamanın bu yönde yapılması çok ama çok anlamsız.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar