HOŞ GELDİNİZ ÇOCUKLAR
Reklam
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

HOŞ GELDİNİZ ÇOCUKLAR

21 Ağustos 2021 - 08:00

Ligin topallığından ötürü ilk haftayı bay geçiren Samsunspor, transfer krizi yaşamasına rağmen sezona galibiyetle başlayan Balıkesirspor’u evinde ağırlarken, pandemi nedeniyle yaklaşık on sekiz aydır ayrı düştüğü taraftarıyla da buluştu.

Mehmet Altıparmak şanslı bir adam. Kendisine teslim edilen 20 yeni futbolcuyla iki ay gibi uzun bir çalışma süresi buldu. Her teknik adama nasip olmayan bir durum. Talep ettiği isimler yönetim tarafından kadroya dahil edildi. Hazırlık maçlarında ortaya konan futbol ve alınan başarılı sonuçlar her şeyin iyi gittiğinin göstergesiydi. “Bunun lige yansıması nasıl olacak?” cevabı beklenen soru buydu.

20 kişilik esame listesinde yer alanlardan geçen senenin dört ismi de sahada yer alırken diğerleri yenilerdi. Yabancılardan Boli ve Mendes sahada, Erald Çinari yedekte diğerlerinin nerede olduğunu inanın bilmiyordum. Recep Burak Yılmaz’ı bir sezon sonra Samsunspor’da, üstelik ilk on birde görmek beni mutlu etti. Zira çok güvendiğim bir oyuncudur. 

Başlama vuruşuyla birlikte gücünü rakibine kabul ettiren kırmızı-beyazlılar arzu ettiği golleri erken buldu. Alaaddin’in ısınırken sakatlanmasıyla forma şansı bulup sahneye çıkan Ali Ülgen’in, Yasin’e yaptığı öldürücü ortalar sonucunda beş dakika da iki gol geldi. Melih ve Ali rakibin sol savunma duvarını kevgire döndürdü. Skor üstünlüğünü ele geçirdikten sonra vites küçültülünce 29 dakika boyunca ceza alanına giremeyen rakip Boli’nin ikramıyla farkı bire indirdi.

İşin ilginç yanı o dakikaya kadar Nurullah’ın eline bir kez bile topun gelmemiş olmasıydı. Golden sonra oyuna tekrar asılan Samsunspor yakaladığı pozisyonlardan yararlanamazken gol umudu Tomane’nin varlıksız oyunu dikkatleri çekti. İkinci yarıda saman alevi gibi parlayıp sönen konuk ekip atakları sonrası baskıyı artıran taraftı Samsunspor. Her iki kanadı da kullanarak rakibini ceza alanı içerisine adeta hapsederek üçüncü golü aradı. Mehmet Akyüz ve Çinari’nin de oyuna dahil edilmesiyle etkili ataklar artırıldı.

Böylesi bir baskıya hangi takım dayanabilirdi ki Balıkesirspor dayansın…

Erald Çınarı’nin Yasin’e attırdığı gol öncesi yaptığı hamleler onun kalitesini ortaya çıkardı. Hattrick yapan kaptan Yasin’e de ayrı bir parantez açmak gerekiyor, kendileri gecenin assolisti gibiydi.

Sezona galibiyetle başlamak önemli. Yüksek moral, motivasyon sağlar pozitif bir hava pompalar. Kazanırken de ortaya göze hoş gelen oyun koymak gelecek açısından umut verici bir durum. Maçın adamı bitmez tükenmez enerjisiyle son anda bulduğu forma şansını çok iyi kullanan Ali Ülgen idi. Eski yeni Hasan, Bonus kafa Osman ve ikizi Burak ile Melih öne çıkan isimler olarak göze çarptılar. Esas önemli olan ise farklı takımlardan gelenlerin kısa sürede takımdaşlığı öne çıkaran oyunlarıydı.

              

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar