HÜSRAN
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

HÜSRAN

22 Nisan 2022 - 08:18

Sezonun bitmesine az bir şey kala ikinci kez yapılan hoca değişikliğinin meyvelerinin olup olmayacağını merak ediyorduk. Yücel hoca eldeki kadroya bakarak geçmiş haftalara benzer bir takımı sahaya sürdü.

Her iki takım için de büyük önem taşıyan bir maçtı. Maçları azalan rakip mutlaka kazanmak istiyordu. Korkulu rüya germek istemeyen Samsunspor için de bu maç önemli idi. Zira alttakiler maçlar kazanınca orta sıralarda yer alanlar tedirginlik yaşıyor.

Oyunun hemen başında rakibin en etkili silahı Tetteh sakatlanıp çıkınca bunu bir avantaj gibi gördük. Ama yerine giren Eren savunmayı savurdu durdu. Öyle pozisyonlar buldu ki, keşke Tetteh oyunda kalsaydı düşüncesine girdik.

Maç bir anda Eren ile Osman’ın başrollerini oynadığı bir tiyatroya döndü. Bu ikili öyle goller kaçırdılar ki evlere şenlik! Bunlara bir de Fofana’yı da ilave etsek varın düşünün siz seyri…

Yasin geliştirilen atakların çoğunda topla buluştu, buluşmasına da yahu kardeşim bir de olumlu bir pas ver de dişimi kırayım. Oysa biz ondan beklentilerimiz varken kendileri topları ezdi durdu.  Varlığına mı, yokluğuna mı üzülelim, ya da sevinelim bilemiyorum. Takımın geliştirdiği tüm atakların adeta atakların el frencisiydi.

Bizim gördüğümüzü teknik heyet de görmüş olacak ki ikinci yarıya Yasin’siz çıkıldı. Oyuna alınan Ngandu boş gezenin boş kalfası. Yabancı çöplüğümüzden ne fayda gördük ki. Ayakta kalan belki bir gol atar da mutlu oluruz diyebildiğimiz tek isim Fofana idi.

Her iki takımın da orta sahaları çok rahat geçip her iki kalede de tehlike yarattıkları ilk yarıda gol sesi çıkmadı. Ancak ikinci devreye ev sahibi ekip golle başladı. Oyuna yeni giren Thomas iki savunmacının arasından kafa ile topu filelerle buluştururken Nurullah yine seyirci pozisyonunda idi.

Her yazımda ısrarla yazıyorum. Ceza alanı senin, altı pas senin. İki metre boyun var. La kardeşim, çıksana toplara. Kale çizgisi üzerinde telefon direği gibi ne durursun? Yediğin gollerin videolarını da mı izlemiyorsun? Hayret, ki ne hayret yahu!

Gol sonrası Fofana ile iki net pozisyon üretildi, verim alınamadı. Her iki takım da birbirlerine geniş alanlar bırakınca top her iki kalede gitti geldi.  Adanaspor’un farkı artırma, Samsunspor’un beraberliğe ulaşma çabalarından sonuç alınamadı.

Topu rakip kale içerisine kadar taşımak marifet değil.

Son vuruşu esaslı yapıp gol atacaksın gol…

Şimdi geldik zurnanın zırt dediği yere…

İlk altıya girmeyi beklerken puan sıralamasında kritik bir yerdeyiz artık.

Yaşayacağımız heyecan, farklılaştı…

Anlayacağınız çile çekmeye devam ediyoruz…

Takımda bazı oyuncular mantalite olarak ligi bırakıp tatile çıkmış. Kalan haftalarda bu sorunu aşmak gerekecek.

Hocayı değiştir, dünyanın en iyi teknik adamını getir, bu kafa ile sonuç alamazsınız…

Kimsenin elinde sihirli değnek yok!

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar