İLK RAUND ALTINORDU'NUN
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

İLK RAUND ALTINORDU'NUN

19 Mayıs 2021 - 09:43

 

Eski bir İngiliz atasözü şöyle der: “No Pay, no gain

Bu söz, zor ve sancılı çalışmanın bedeli için daha değerli ödüller vaat edip, acı yoksa kazancın da olamayacağını ifade eder. İngilizler öyle desin, biz de “emeksiz yemek olmaz” sözüne denk gelir…

Koca sezon çalışıldı çabalandı, eller Süper Lig’e geçiş yaparken, bize yine yeniden play-off düştü. Yukarıdaki sözler gibi acı çektik hem de çok… 

Saha içinde verilen mücadele, saha dışındaki aleyhte çalışmalarla karşılıksız kaldı.

“Olsun be gülüm” deyip, bize biçilen kadere razı olduk.

İki oyunlu eleme maçlarının ayrı bir dünyası vardır. Hep ikinci maçı düşünür, oraya taşıyacağın avantajları elde edebilmek için de güzel oyundan ziyade akıllı, zeki, az biraz da şeytani planlamalı oyun sergilemeyi amaçlarsın.

İlk yarıda topa daha sahip olan, daha çok kaleye şut çeken, oyunun hakimiyetini elinde bulunduran taraf Samsunspor’du. Jeje, Erkam ve Hamroun’un kaleyi bulan vuruşlarından sonuç alınamadı, rakibin de pozisyona girmesine müsaade edilmedi. 

İkinci yarıya ev sahibi ekip golle başladı. Olmayan pozisyonda yaratılan bir serbest vuruş ile geriye düşüldü. Gol sonrası temponun artırılmasını bekledik ama takım bunu gösteremedi. Guido ve Gökhan Alsan sahaya sürüldü. Beraberliği sağlayacak gol bulma arzusu karşılık bulmadı. Çünkü cılız, etkiden uzak, pek çoğu da Nadir’in yeteneksiz ayaklarına dolanan pozisyonlar umutla beklenen golün gelmesini engelledi.

Rakip son on dakikayı bir kişi eksik oynadı oynamasına da hani derler ya sabaha kadar oynansa bu Samsunspor’un gol atacağı yoktu, öyle de oldu. Kazanılan penaltıyı gayri ciddi kullanan Gökhan Alsan da takımın umutlarını yıkan isim oldu. Tur hafta sonu Samsun’da oynanacak maça kaldı. 

Böylesine önemli, hayati değer taşıyan bir maçta beklerdik ki daha yüksek konsantre, motivasyon, savaşçı bir ruh ortaya konsun. Bunu göremedik. Sıcak mı çarptı, İmbat rüzgarı mı uyuttu anlam veremedik. Turu tehlikeye sokacak ikinci bir pozisyonda Ahmet İlhan mı atamadı, Nurullah mı kurtardı? İşte öyle bir şey oldu, ama gol olmadı.

Adı açıklandığında herkes tedirgin olmuş tepkilerini ortaya koymuştu. Samsun milletvekili de bakana bu atamanın gerekçesini yazılı olarak sormuştu. Haksız olmadıklarını gözlerimizle gördük. Bir maç nasıl satılır Abdülkadir Bitigen ders olarak ortaya koydu. Tüm takdir haklarını rakipten yana kullandı. Uydurduğu bir faul kararı ile rakibe golü attırdı rahatladı. Yenin golde rakibini kaçıran Saviçeviç’in suçu büyük.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar