İŞTE BU OLMADI
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

İŞTE BU OLMADI

21 Aralık 2021 - 09:04

İstanbulspor karşısına sağlık sorunları nedeniyle Osman, Çinari, Bah, Burak ve Hasan’dan yoksun olarak çıktı Samsunspor. Defansın solunda Hüseyin Öztürk ilk kez forma şansı bulurken, alt yapıdan biri kaleci beş oyuncu yedek kulübesindeydi.

Her iki takımın açık futbolu tercih etmeleri ortaya seyir zevki yüksek bir oyun çıkardı. İki takım da geliştirdikleri etkili ataklarda gole yakın oldular. Hücum zenginliği içerisinde geçen ilk yarıda Samsunspor Yasin, Fofana ve Saviçeviç ile pozisyon buldu. Ali Ülgen de iki kez kaleyi yokladıysa da sonuç alınamadı. 

Ev sahibi ekibin de bu ataklara yanıtı vardı. Kaleyi bulan en önemli şut denemesinde Nurullah güzel bir kurtarış yaparak gole izin vermedi. Her zaman söylenen bir sözü hatırlatmak gerekirse, “İyi kaleci eşittir bir puan” Samsunspor, Nurullah ile bu şansa sahip gibi görünüyor.

Yasin saç baş yolduran bir gol kaçırdı ki evlere şenlik! Son vuruş beceriksizliği yine gündemdeydi. Yasin gibi bir oyuncunun kaçırdıklarını görünce insan ister istemez hayrete düşüyor. 

Eksikliklerle dolu, rotasyona maruz kalmış savunma dörtlüsü sırıtmadan mücadele etti. Orta alanda gününde olmayan Saviçeviç, zincirin en zayıf halkası idi. 65. dakikada ikinci sarıdan kırmızı kartı görüp takımını eksik bırakarak zarar vermesi kötü futbolunun üzerine tuz biber ekti.

Beklenmedik bir pozisyonda yenen gol ile geriye düşüldü. İnsanın aklına ister istemez şu soru geliyor. Bizimkiler neden böylesine net ve düzgün şut çekemezler? Sayısal eksikliğe rağmen skoru kabul etmeyen bir görüntü ortaya konması beraberinde golü getirdi. Fofana’nın füzesi ile skora denge geldi.

Maç böyle biter diye düşünürken uzatmalarda yenen gol ile sahadan puansız ayrılmak zorunda kalınması büyük bir talihsizlik. Haftalar sonra puansız ayrılan bir maçın özeti, orta saha direncinin yok denecek kadar olunmasıydı. Eksik oyuncuların çokluğu, biraz da hakemin densiz yönetimi bu mağlubiyeti ortaya koydu. 

Elbette ki bu yenilgi her şeyin sonu değildir. İş kazası diyelim ve yola devam edelim. Bir çift sözüm de Hasan Kılıç’a olsun. Samsunspor’da ikinci kez bulduğun forma şansını kullanmalısın. Kendini futbola ver, kulaklarını dış seslere tıka ve sorumluluğunu yerine getir. Senin Samsunspor’a, Samsunspor’un da Adana Demirspor’un şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Hasan’a ihtiyacı var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar