KAÇAN BALIK BÜYÜK
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

KAÇAN BALIK BÜYÜK

27 Aralık 2021 - 09:09

 

Fuat Çapa ile yakaladığı çıkışa son iki maçta ara veren Samsunspor için devrenin son maçında kazanmaktan başka çare yoktu. Sezonun ilk yarısını iyi yerde bitirmek alınacak üç puana endeksli bir durumdu.

Kırmızı-beyazlıların ilk maçtan bugüne kadro yapısındaki azalmaların son iki maçtaki başarısızlığa sebebiyet verdiğini de unutmamalıyız. Evet, hep oynasın dediğimiz gençlerle de bir yere kadar oynuyorsunuz. 

Maç kadrosundaki 21 kişiye baktığımızda alt yapıdan yukarıya yükselen isimleri görebiliyorsunuz. Muhammet, Emir, Ertekin, Atakan, Polat, Ali, Yunus Emre, Hüseyin. Say sayabildiğiniz kadar. Gururlanmak hakkımız tabii ki. Hepsi Samsunspor’un geleceği olacak.

Maçın hemen başında atılan golle öne geçti Samsunspor. Golün yapılışında Fofana’nın estetik çalımları ve asisti, Yasin’in klas vuruşu vardı. Skor üstünlüğünün getirdiği rehavet, konuk ekibin akıllı ve isabetli paslarla tehlikeli ataklar üretmesine neden oldu. 

Oyunu forse eden taraf Tuzla, karşılayan da Samsunspor görüntüsü vardı. Her atağa kalkışta kaptırılan toplar gol tehlikesi olarak baş gösterdi. Konuk ekibin duran toptan kazandığı gol öncesi Fofana’nın kaptırdığı top gibi…

Son haftalardaki orta alan zafiyeti bu maçta da kendini gösterdi. Osman’ın, Hasan’ın, Saviçeviç’in yokluğunu arar olduk. Geri çekilmenin bedelini üstünlüğü koruyamayıp oyunun tekrar eşitliğe gelmesiyle ödeyerek soyunma odasına gidildi.

İkinci yarıya Ali Ülgen-Melih Okutan değişikliğiyle girildi. Semih’in de sahaya sürülmesiyle sağdan Melih ile gerçekleştirilen etkili ataklarla öne geçmeye yarayan gol arandı. Yasin ve Tomane ile yakalanan ataklardan sonuç alınamadı. Yasin öyle fırsatları harcadı ki akıllara zarar bir durum. Kaçırdıklarının yarısını atsa, kahraman olurdu. Tuzla’nın hızını kesip, oyunda tempoyu artıran Samsunspor, tribün desteği ile yakaladığı sayısız fırsattan faydalanamadı.

Bu talihsizlik ve şanssızlıkla gol olmaz diye umutsuzluğa kapılmış bir haldeyken Yasin ile öne geçmesini bildik. Ancak sevincimiz 32 saniye sürdü. Mutluluğu kursağımıza düğümleyen bir pozisyonda yine kaleci hatası ile golü kalemizde gördük. Yenen iki golde de kalesine çakılı kalan Nurullah’ı affetmek mümkün değil. İki metrelik boyunla robot değilsin ki be evlat. Ceza sahası senin, çıkıp alacaksın topları… Bırak tribünden biz seyredelim oyunu, sen değil.

Son dakikaları diken üstünde geçen maçı lehimize tamamlayamadık. İkinci yarıdaki etkili oyunu ile maçı kazanmayı hak eden taraf Samsunspor idi. Ne yazık ki beceremedik. Kaçan balık büyük oldu. Kendi sahamızda iki puanı göz göre göre kaybettik. Gel de kahrolma…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar