KAN KAYBI SÜRÜYOR
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

KAN KAYBI SÜRÜYOR

24 Ekim 2021 - 13:44

Maç öncesi ve maç boyunca tribünlerin eski Samsunsporlu Gökhan Alsan’a yönelik sevgi gösterisi manalı ve his doluydu (!). Demek ki neymiş Ulu önder atamızın söylediği gibi, sporcu dediğin “Zeki, Çevik ve aynı zamanda da Ahlaklı olmalı.” Böyle olursan bu taraftar sizi asla unutmaz.

Sezonun ilk devresinin yarısı tamamlandı, taraftarlar için sezon hala başlamış değil. Daha önceleri de sormuştum, sahi nerede bu canımızın içi gözbebeğimiz taraftarımız? Üst üste içeride zirveye oynayan takımlarla oynanıyor. Tribünler alışıldık dolulukta değil.

Pandemi mazereti de yok. Havalar da iyi. Eeee, neden maçlara gelmiyorlar ? Bunda, takımın aldığı başarısız sonuçlar etken desek, o da mümkün değil. Zira iyi günde de,  kötü günde de taraftar  her zaman takımının yanındadır.  Bu işe yönetim kafa yormalı ve bir çare üretmelidir. Gelenler görevlerini layıkıyla yaptı, onları alkışlamak boynumuzun borcu.

Fuat Çapa, ilk maçına elindeki yabancılardan medet umarak çıktı. Maçın tamamı  Gökhan Alsan’ın yere yatma şovuyla geçti. Ayağına her top alınışda yuhalandı. Geçen sezonki kadroda yer alan Mücahit’e kimse laf etmedi. Gökhan bunu bir değerlendirmeli.

Konuk ekip Samsunspor kalesinde tek bir pozisyon yaratamazken, Yasin ile rakip savunmayı az adamla yakaladığımız üç pozisyonu değerlendiremeyişimizin adı beceriksizlikti. Koca 45 dakika da futbol adına olumlu hiçbir şey göremedik.

İkinci yarının karşılıklı iki net atağından Yasin ve Novikovas akıl almaz bir şekilde yararlanamadılar. Mehmet Akyüz, Ali Ülgen, Melih ve Gökhan  hamlesi maçın son  dakikalarını heyecanlandırsa da pozisyon fukaralığı yaşanmaya devam etti. Kaleye çekilmiş bir şutumuz olsun bari dercesine 84. Dakika da Gökhan’ın şutunu izledik. 88’da Dıomande  müsait durumda  topu kaleciye nişanlayarak takımını mutlak bir golden etti.

Yine kazanamadık. Üstelik kendi evimizde bir kez daha puan kaybı yaşadık. Zorlu bir maç trafiği bizleri  bekliyor. Umarız Fuat hoca takımı en kısa sürede toparlar, da zirve yarışından uzaklaşmayız.

İsmi açıklandığında böylesine zorlu bir maça bu kişi nasıl atanır? yorumları yapılmıştı. Her iki takım için tedirginlik söz konusuydu, herkes haklı çıktı. Berbat bir yönetim gösterdi Caner Ak.  Osman’ın düşürülüşüne penaltı kararı vermeyerek Samsunspor’u mağdur etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar