KARNI AĞRIYANLAR VAR
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

KARNI AĞRIYANLAR VAR

06 Mayıs 2022 - 09:02

TBMM’nin tozlu raflarından uzun bir aradan sonra indirilip alelacele kanunlaştırılan yeni spor yasasına karşı çemkirmeler yavaş yavaş başladı. Neden bugüne kadar bekletildiği hakkında hiçbir fikrim yok. Kimler çıkmasını engelledi doğrusu merak ediyorum. Bu seslerin her geçen gün artacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Yasa raftayken gıkını çıkarmayanlar, yasa yürürlüğe girecekken de suskun kaldılar. Yasa çıktıktan bir hafta sonra itiraza başladılar. Zannedersiniz ki bu yasa gökten vahiy yoluyla gönderildi. Yasayı hazırlayanlar kendileri, içindekileri en ince detayına kadar biliyorlar. Neden rahatsızlık duyuyorlar? Anlamak, kabul etmek mümkün değil!

Ülke futbolu batık hale gelince çıkartılan bir yasa. Hani derler ya, “kocakarı tecavüze uğradıktan sonra kapıya kilit koysan ne fayda.”

Bunların yaptığı da tıpatıp aynı. Süper Lig’ten tutun da en alttaki liglere kadar gırtlağına kadar birkaç istisna hariç borca batmayan takım yok gibi. Yasayı yıllar önce çıkartsaydınız fena mı olurdu?

Babalarının çiftliği gibi yönettikleri kulüpleri beyaz bir kâğıda iki cümlelik not düşüp, istifa ederek elini kolunu sallaya sallaya ıslık çalarak gidenlerin devri artık sona erdi. Devir artık hesaplı davranma, aklını kullanma, kullanamadığında da hesap verme devri. Artık gönül rahatlığıyla kaçamayacaklar.

Mazerete bir bakın hele. Ne diyorlar? Bu kanun uygulanırsa kulüplerde yöneticilik yapacak kişi bulamazsınız. Vay uyanıklar vay. Ee ne duruyorsunuz, kanun yürürlüğe girdi. Yapın olağanüstü genel kurullarınızı, bırakın çekin gidin. Niye gitmiyorsunuz? Tutan mı var? Gitme diye yalvaran mı var? Bulunmaz Hint kumaşı mısınız?

BİRİLERİ AYAR ÇEKİYOR

Denizlispor’u 5-1 yendiğimiz maçı hatırlayın. Ben dahil tüm köşe yazarları maçı bırakıp hakemin yönetimini eleştirmişti. Bu kadar farklı biten maçta rezalet yönetimi ile kendisini öne çıkaran şeref fukarası, hakem bozuntusu aslında bir mesaj vermişti vermesine de bizler anlayamadık. Kendi ittir oldu kovuldu meslekten.

Ancak görünen o ki gelen gideni aratıyor. Sezon başından bu yana takım zirveye ortak olmasın diye kıyım kıyım doğranıyor. Bunu görmek isterseniz, öyle bir niyet gösterirseniz fark edebilirsiniz. Geriye gitmeye hacet yok. Son oynanan Ankaragücü maçında yaşananlar açık seçik ortada. Maç boyunca önce kıyma çekti, sonrasında da kuşbaşı dilimledi.

Tomane’nin ceza alanı içerisinde düşürülüşü Papua yeni Gine’de bile penaltı. Ama burası Türkiye burada kararlar forma rengine göre verilir. Kim tarafından? Hayatında futbol oynamamış, yeteneksiz ve art niyetli yaratıklar tarafından.  Penaltının verildiğini, gole çevrildiğini, maçın kazanıldığını bir düşünün. Eyüpspor’a 2 puan daha yaklaşılmış olunacaktı.

Birileri Samsunspor’un isminden büyük rahatsızlık duyuyor. Bu açık seçik ortada. 11 seneyi devirdik. Yaşananları bir düşünün. Puan silmeleri, cezalandırılmaları. Tribün adaletsizliğini. Hakem rezaletlerini. Hala sürünüyoruz, süründürülüyoruz. Dosttan çok düşmanımız var. Hem içeride, hem de dışarıda sayıları bir hayli fazla.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar