KAYGI VERİCİ
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

KAYGI VERİCİ

23 Aralık 2021 - 08:00

Eğer ortada bir oyun varsa, oynamak isterseniz kuralıyla oynayacaksınız. Kural dışına çıkmak yasaktır. Oyundan atılırsınız. Oyunu yöneten hata yaparsa, onun da cezai müddeileri vardır.

Geçtiğimiz sezon oynanan Ümraniyespor maçında yapılan kural hatasını hatırlayın. Futbolu ve onun kurallarını bilen herkes hatanın netliğinde hem fikir olmuş, maçın tekrar edilmesi konusunda birleşmişlerdi.

TFF maçla ilgili kararını uzun bir uyku dönemi sonrası vermiş, maçı olduğu gibi onaylamıştı. Bu maçla ilgili olarak yapılan ikinci kural hatasıydı. Maçın beraberlikle bitmesinin kimin işine yaradığını gördük. Averajla Süper Lig’in kapısından dönüldü.

Samsunspor haklı davasını savunamamıştır. Konuyu tahkim kuruluna bile getirmemiş, alınan bir puanı kazanç olarak görmüştür. Oysa maç tekrar edilse, belki de alınacak bir galibiyet puan durumunu farklı bir hale getirebilirdi.

Geçmiş, geçmişte kaldı. Olan oldu artık. Biz gelelim bugünlere.

Samsunspor üzerine adı konulmamış bir kumpas, bir hinlik oyunlarının planlandığını hisseder gibi oluyoruz. Son iki maçta yapılan bariz hakem hataları, kurallar dışında olmasa da ince ince kıyım yapıldığını çıplak gözle görmek mümkün.

İnsan ister istemez, “Düğmeye kim bastı? Bu operasyonun nedeni nedir?”  gibi soruları aklına getiriyor. TFF’de lobimizin olmaması büyük eksikliktir. Yıllar önce TFF’ye gidiyorum, diyerek İstanbul yerine Ankara’nın yolunu tutan bir yöneticimiz aklıma geldikçe, gülmekten karnım ağrımıştı. Demek istediğim TFF’nin yolunu, adresini bilmeyenler işin içerisindeydi.

Samsunspor yönetimi önceki gün bir bildiri yayınlayarak, hakemler hakkında sert ifadelerde bulundu.  Açıklamada, “55 yılı aşan şanlı tarihinde saha dışı ve masa başı oyunların içinde asla yer almayan Samsunspor olarak, üzülerek görüyoruz ki geçen sezonda yaşadığımız bizi Süper Lig hedefimizden uzaklaştırmaya çalışan senaryoların sinyalleri yeniden verilmeye başlanmıştır. Son haftalarda şahit olduğumuz üzere, rakiplerimize verilmeyen kartlar futbolcularımıza rahatlıkla gösterilmekte, takımımız çok kolay şekilde sahada eksik bırakılmaktadır. Büyük Samsunspor taraftarı, teknik ve idari kadrosu, oyuncu grubu, yönetimi ve motivasyonu ile zirve yürüyüşünü sürdüren Samsunspor’u durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Süper Lig’e çıkmaya odaklanmış takımımıza zarar verecek, kasti ve art niyetli tüm faaliyetlere karşı yasal haklarımızı, gerek Türk Hukuku gerekse Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde arayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” denildi.

Yani laf geçen sezon aramadığımız, arayamadığımız, aramayı beceremediğimiz hakkımızı bu sezon arayacağız demeye getirildi.

Yapılabilir mi?

Varın bu sorunun cevabını siz verin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar