LİG BİTİYOR
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

LİG BİTİYOR

18 Ekim 2021 - 08:05

“Tek sorumlu benim” diyen biri, kendi öz eleştirisini yapmalı. Nerede yanlış yaptığını söylemeli, anlatmalıdır. Mehmet hoca her maç sonrası masal anlatıyor. Bir de aynaya bakıp yaptığı yanlışların neler olduğunu algılayıp konuşmalı.

Takım yapmanın sırrı, kimin nerede oynadığını bilmek değil, kimin nerede oynayamayacağını bilmektir. Her şeyi sen yapıyorsun, sana niye sabredeyim. Yaptığın doğru değil, sonuçları ortada biz ne bekliyorduk, sen ne sundun, takımın ortaya ne koydu?

Bursaspor ve Gençlerbirliği maçında olduğu gibi bir dizi yanlışın içinde olundu. Neler olduğunu burada yazmaya gerek yok. Sonuç ortada. Bu takımın ayağa kalkması için safra atması gerekir. Her zaman söylediğim gibi önce seçicilerle yollar ayrılmalı. Yani bu kadroyu kuranlarla vedalaşmalı.  

“Tüm takımlar içeride ve dışarıda bize önlem alıyor” da ne anlama geliyor? Rakiplerin seninle oynarken ipe un mu serecek? Kapılarını sonuna kadar mı açacak? Futbolda böyle bir anlayışın adı “şike yapmak”tır. Bu kabul edilemez bir durumdur. Sen de önlem al, sen de her maça rakibini önceden etüt ederek hazırlan.

Yazının başlığını kafam iyi iken atmadım, sayı saymasını da biliyorum. Aklım yerinde ve çok da sağlıklıyım. Evet, lig bitiyor, senin için de Samsunspor için de…

Gemi su alıyor. Attın bizi kör kuyulara, merdivensiz bıraktın. Binlerce, on binlerce kişinin tüm umutlarını balona iğne batırır gibi söndürdün.

İki ay lig öncesi, iki ayda ligden toplam dört aydır elinde tuttuğun malzemeden bir yemek pişirip önümüze koyamadın. Bedava sirke baldan tatlı olmuyor. Elinde bonservisi olan üretim fazlası ürünleri aldırdın. Bu takımın bir yerlerine rahatlık batmış, sonuç ortada.

Her maça sıfır konsantre ile çıkılıyor. Birkaç oyuncu hariç ortada hırs, inanç, azim, forma aşkı kısaca hiçbir şey yok! Samsunspor arması yerlerde sürünüyor. Aldırdığın oyuncular ortada. Bu takım süper lige çıkmalı diyoruz, sonuçlar küme düşmemeye doğru gidiyor. Devre aralarında ya da sezon sonu nasılsa kadroyu komple sil baştan yapıyoruz. Onlar gönderilemeyeceğine göre yapılması gereken malum geleneği uygulamak.

Biz evimize, sende köyüne hocam. Dönerken de aldıklarını da yanında taşı, götür bize lazım değil. Umutlarımızı heybemize koyduk. Sana sevdanın yolları düştü, bize kurşunlar. 

Bak bir deplasmandan daha eller boş dönülüyor. Bu takımın ortaya koyduğu futbolu inan kimse beğenmiyor. Ne bir planı, ne bir sistemi kısaca elle tutulur hiçbir şeyi yok. Aylardır takımın başındasın gelinen noktaya bir bak. Sanırım sen de mutsuzsundur yarattığın bu tablodan.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar