OF OF, PLAY OFF!
Reklam
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

OF OF, PLAY OFF!

17 Haziran 2021 - 10:36

 

Değil Türkiye’de, dünyada bile hiçbir takım çekmedi Samsunspor’un çektiği play-off çilesini. Eşi benzer yok; ne günümüzde ne de geçmişte.

Futbol takımı tam dört kez oynamak zorunda kaldığı yükselme maçlarında başarıyı yakalayamadı. Mersin İdman Yurdu, Antalyaspor, Sakaryaspor ve son olarak da Altınordu maçlarını üzülerek de olsa hatırlatmak istiyorum. Hepsinden boynu bükük ayrılmak zorunda kalındı.

Ne yazık ki ağustos ayının ortalarında başlayacak yeni sezonda da 1. Lig’de oynayan bir takım hüviyetinde olunacak. 2. Lig’de yaşanan iki yıllık macera sonrası, çıkılan 1. Lig’de patinaj yapmayacak, hemen bir üst lige Süper Lig’e çıkılacaktı. Ele geçen onca imkan ve fırsatların hepsi tepildi, kader Samsunspor’u bir kez daha play-off potası içerisine bıraktı.

Bir kez daha beceriksizlik göstererek layık olduğumuzu düşündüğümüz Süper Lig yerleşkesinin içerisine girilemedi. Yarı açık kapıyı ardına kadar açmak yerine kapanmasına neden olundu ve kapıda kalındı. Bu üzüntü ile tatil moduna girildi. Artık seneyi beklemek zorundayız. Bir teselli olur diye beklenilen başarı basketbol takımından da gelemedi.

Sezon içerisinde sayısız kez liderlik koltuğunda oturan takım, son haftalarda koltuğu kaptırınca eleme maçları oynamak zorunda kaldı. Birbirinden güçlü iki rakibi alt edip finale çıktı. Yalova temsilcisiyle içeride oynanan maçların ilkini kazandı, ikincisi ise kaybetti. Yalova’daki iki maçtan en az birini kazanıp Samsun’daki son maça çıkmak ve buradan da Süper Lige yükselmek iyi bir hayaldi ama hayaller gerçek olmaktan çıkıp suya düştü.

Futboldan sonra basketbolda da play-off’un gazabına uğranıldı. Başarı burada da gelmedi. Futbolcu kardeşlerimizi bize yaşattıkları heyecan ve üzüntü için teşekkür ettik. Aynı teşekkürü basketbolculara da göndermek isterim. Özellikle son haftalarda oluşan önemli eksikliklere rağmen mücadelelerini son maçın son saniyesine kadar büyük bir özveri ile sürdürdüler ya helal olsun. Bir tebrik ve teşekkürü de U19 Gelişim Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan takımımıza göndermek isterim. Bu büyük başarıda emeği geçen herkesi ayakta alkışlıyorum.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar