OLMADI!
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

OLMADI!

21 Ekim 2021 - 10:39

 

Samsunspor’da görev yapıp sezon sonunu görmeden kapı önüne konan hiçbir teknik adam saklanıp durmasın.

Önce aynaya bakıp, bir kulüpte görev alabilmek için hangi karakterlerinden, duruşlarından ödün verdiler sorusunun cevabını kendilerine versinler.

Araya hangi siyasileri, hatırları kırılmayan kimleri devreye sokarak kendilerini kabul ettirmişlerse kovulduktan sonrada dertlerini onlara anlatsınlar.

Kendilerinin müdahil olmadığı oyuncu alımlarına onay verip maça daha baştan yenik başlıyorlar. Kendi istediklerini de aldıramıyorlar. Sonuç malum. Giderken de sallayıverirler, “bu kadroyu ben yapmadım” diye. Mehmet Altıparmak da giderayak bir dost meclisinde benzer bir beyan da bulunmuş. “Ben geldiğimde 14 oyuncu transfer edilmişti” demiş. 

Velev ki öyle; Altıparmak 2016 yılında Engin Korukır’ın istifasının ardından dönemin yönetimi ile el sıkışmış, Samsunspor’un yeni hocası olmuştu. Ama bilinmeyen sebeple bu birliktelik ertesi gün sona ermişti. Mehmet Altıparmak ile Samsunspor ikinci kez buluştu ve 21 Haziran 2021 tarihinde yeniden anlaşılmıştı.

Elindeki kadro ile Altıparmak üç kez sezon öncesi kamplarında iki ay boyunca çalışma şansını yakaladı. Ligler başladı ikisi milli ara olmak üzere toplamda on hafta, yani iki buçuk ay daha çalıştı. Bir hoca 4,5 ay da ortaya güzel bir menü sunamıyorsa, kusura bakmasın bunun sebebi yüzde yüz kendisidir. 

En önemlisi de takımın maddi manevi hiçbir sıkıntısı yok iken, rahatlık, huzur, adına ne koyarsanız koyun mükemmel bir çalışma ortamı mevcutken, bu başarısızlığa imza atılıyorsa orada DUR demek lazım.

Yüksel Yıldırım’ın taşın altına elini soktuğu günden itibaren üç buçuk yılda dört hoca görev aldı. İsimlerini yazarak sizlere kısa bir hatırlatma yapmak isterim. Taner Taşkın, İsmet Taşdemir, İrfan Buz, Ertuğrul Sağlam ve son olarak da Mehmet Altıparmak

Dün ise 5. isim belli oldu: Fuat Çapa

Samsunspor’da hoca boşluğu var ya düne kadar herkes yakın takipteydi. Beni bile yönetime ve başkana olan yakınlığım nedeniyle araya birilerini sokarak aratan oldu. Gerisini siz düşünün. 

Bu konuda herkesin bir düşüncesi ve yorumu vardı. Bakın dün gazetelerin spor sayfalarına hemen hepsi, “Hoca Toto” oynadı.

Ya tutarsa?

Hocadan bağımsız olarak kendi fikrimi söyleyecek olsaydım Recep Sermet Boyar derdim. Kariyerini anlatmaya gerek yok. Boyar’a her zaman kefilim, bu işin üstesinden gelirdi. Hem Samsunspor, hem Samsun antrenör camiası, hem de futbol kazanırdı. Ama olmadı…

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar