PATRON MUTSUZ                     
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

PATRON MUTSUZ                     

15 Nisan 2022 - 09:25

Ardı sıra alınan yenilgiler sonrası Süper Lig hayalinden açık ara uzaklaşan Samsunspor’da tepedeki yönetim İstanbul’da bir toplantı yaptı. Alınan kararlar kulübün resmi sitesinden yayınlanıp kamuoyu ile paylaşıldı. Herkesin beklentisi radikal önlemlerin alınması yönünde idi. Özellikle de hocanın görevine son verileceğine kesin gözüyle bakılıyordu ki, öyle bir durum olmadı. Hoca ile yolların ayrılacağına inananlar hayal kırıklığı yaşadılar.

Şahsen bu saatten sonra yapılacak hoca değişikliğinin kimseye yarar sağlamayacağı düşüncesindeyim. Hoca ne yapsın? Eldeki malzeme bu. Pazara sabah gidersen ürünlerin en iyisini, tazesini satın alır eve getirdiğinde de yaptığın yemek kaliteli ve de lezzetli olur. Pazara akşam gidersen, seçilmişlere, ezik büzük, çürüklere kalırsın. Yaptığın yemeği de kimse beğenmez, yemez. Teşbih de hata olmaz, ortada ki durum aynen budur.

Bana göre bu sezonun kadrosu son 10 yılın en kötüsü. Bu kadar birbiriyle uyum sağlamayacak, takım olamayacak bireyleri bir arada görmedim. Son iki sezondur yerlisiyle, yabancısıyla resmen çuvallayan bir transfer politikası vardı. Bu sezon tavan yaptı. Sonuç orta da. Kadro mühendisliği bu güne kadar bütünlemeye kalıyordu, şimdi ise sınıfta kaldı. Patron yapımcılığını üstlendiği film de mutlu son istiyordu. Senaristler bu isteği yerine getiremedi.

Patron mutsuz, öfkeli, dertli, kızgın. Bu kulübe gönül verenler ondan daha beter halde. İçinde “F” harfi geçen cümleler kurmaktan, dinlemekten imtina ediyorlar. Ne gazete okuyor, ne TV izleyebiliyor, ne de sosyal medya kullanabiliyorlar. Ben bu geçiş dönemini ev de çocuklarla Çizgi film izlemek, ya da Müzik dinlemekle geçiriyorum. Elimdeki kitabi ben mi okuyorum, yoksa kitap mı beni okuyor belli değil. Benimkisi bir nevi ücretsiz rehabilitasyon. Elimden başka bir şey de gelmiyor zaten.

ÇARŞAMBASPOR DİRENİYOR

Bu şehrin futbol da Samsunspor’dan sonra ikinci markası olan Çarşambaspor kötü başladığı sezonu aynı şekilde sürdürüyor.  Düştü gözüyle bakılan takım son üç maçta alınan 7 puan ile canlandı, rakiplerinin puan kayıplarıyla da umutlandı. Kalan 3 maçı kayıpsız geçmesi durumunda lige tutunabilir. Üçüncü lig de bir tane takımımız var ve yaşatamıyoruz. Bu ayıp Samsunluyum diyen herkesindir. Başta da Samsunspor’un dur. Oynatmadığı iki üç oyuncuyu verse bu durumlara gelinmezdi. Bu konuda Çarşambaspor kulüp başkanı Özkan Yıldırım çok dertli. Sitemli konuşuyor, “talep ettik vermediler” diyor. Siteminde sonuna kadar haklı. Bu takımın ligde yaşaması çok iyi olur, yaşamaması ise kimseye yarar sağlamaz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar