POZİSYONLAR VAR, GOL YOK!
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

POZİSYONLAR VAR, GOL YOK!

05 Mayıs 2022 - 08:48

Bilmeyen birine sorsanız, Süper Lig’e çıkan takım hangisidir, göster bakalım deseniz cevabı “Beyaz formalılar” derdi.

Maçın büyük bir bölümünü rakip saha içerisinde oynayan, pek çok net pozisyonlar üretip hiçbirinden tek bir gol çıkarma beceriksizliğini gösteren de beyaz formalılardı.

Bir puanın kendisini çok mutlu edeceğini bilen Ankaragücü, istese de Samsunspor’un üzerine gelemedi. Daha doğrusu o cesareti gösteremedi. En yakın rakibinin Bandırmaspor’un iki farklı yenildiği haberini aldığı halde sahasından çıkamadı.

Samsunspor bir gol atabilip maçı kazansa Eyüpspor’un yenilmesiyle aradaki puan farkını ikiye indirebilirdi. Ama çok kaçırdı hem de çok. Ee haliyle de maç sonu kaçan balık da büyük oldu.

Şampiyon olan bir takımdan iki maçta 4 puan alan bir takımın lige havlu atması çok yaşanılası bir durum değil. Oturup geriye bakmak gerek, “Biz nerede yanlış yaptık?” sorusunun yanıtını vermek çok zor olmaz herhalde.

Maçın adamı genç Yunus Emre idi. Hatasız, kusursuz oynadı. Aldığı topları arkadaşlarına eksiksiz ulaştırdı. Osman, Ali ve diğer savunma ve orta saha elemanları da onun gibi başarılıydı. Fofana maç boyunca kenarda yattı durdu. Atağa kalktığı anlarda ise her defansın da iki üç kişini arasına dalarak top kayıpları yaşadı.

Tomane’nin ikinci yarının ortalarında yaka paça yere indirilmesini iki metreden göremeyen maçın hakemi buz gibi penaltıyı vermedi. TFF ve MHK’ye, Türk hakemlerine nokta kadar inancım yok. Zaten orta da ikisi de yok. Futbol bilgisinden o kadar uzaklar ki görüyorsunuz işte kuralları bilmediklerinden yaptıkları hataları…

Son üç haftaya girilirken kıvılcım kadar da olsa bir ışık var ufukta. Eyüpspor kaybedecek, Samsunspor hep kazanacak. Ölme eşşeğim ölme, yonca biter de yersin misali...

Maçı geride bırakıp Divan Kurulu’nun toplu istifasına değinmek isterim. Yönetimini kale almayan bir anlayışın, Divan Kurulu’nun talep ve önerilerine ilgi duyması elbette beklenemez. Benzer bir onurlu davranışın, yani ikinci bir toplu istifanın da yönetim kurulu tarafından geleceği söylentileri dillerde dolaşıyor. O kurula baktığımda böyle bir ihtimalin gerçekleşeceğine şahsen ben inanmıyorum.

Yaşayıp göreceğiz…

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar