SÖYLEMLER
Reklam
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

SÖYLEMLER

29 Haziran 2021 - 10:16

 

Ben demiyorum, O diyor;

 “Geçen sene iyi bir ders aldık. Kafadan şampiyon olacağız diye bir şey söylemek istemiyorum. Bunu taraftarımız bilsin. Bu söylemler ben dahil herkes de stres oluşturuyor, beklenti yükseltiyor. Kafadan şampiyon olacağız demiyorum.”

Ben demiyorum, çiçeği burnundaki hocası diyor, kısa ve öz; 

“Şampiyon olacağız.”

Ben demiyorum, eski hocası diyor;

 “Transferlerde istediğimiz oyuncuları alamadık, aldıklarımızdan verim alamadık.”

Ben demiyorum, aylardır başını kuma sokmuş halde ortalıkta görünmeyen geçen senenin ve de bu senenin çakma kadro mühendisi eski hocasını, aralarından su sızmayan, her bir işi birlikte yaptıkları kader arkadaşına sallayıp duruyor.  

Arkadan sallamak kolay, hataları ortaya koymak daha da kolay. Zamanında tam vaktinde kötü gidişata dur deyip, müdahale etmediysen kabul et sen de suçlusun.

Aldığın topçular ortada, hiçbirini ne kiralık olarak ne de bonservisi ile satamıyorsun. Ceplerine para koyup gönderiyorsun. Boluspor’a kiraladığın Gyasi’nin parasını aylarca Samsunspor ödedi. Bolu bir kuruş ödemedi. 

Bir tek oyuncuyu ederinin yarısına sat da dişimi kırayım. Çöp bunlar çöp, bunları Samsunspor’a kim kazandırdıysa (!) ayakta alkışlıyorum. Bırakalım kafa bulmayı da gerçeklere dönelim.

Heba olan emeklerin, kaybolan umutların, çöpe giden paraların hesabını kim verecek?

Suçlu kim?

İcraatın içindekiler mi? Dışındakiler mi?

Kimse ortaya çıkıp adam gibi açıklasın ve de bu kulüpten çekip gitsin…

Üç maymunu oynamanın gereği yok!

Hoca başaramadığı için ayrılmışsa, birileri de “başarısızlıkta pay sahibiyim” deyip onurluca bırakmalı. Hala oralarda duruyorsa, durdurtuluyorsa kusura bakmayın beyler, ben dahil kimseyi susturamazsınız.  

Ha bir de karar verip, ağız birliği yapın. Atalarımızın bir sözü var. “Bizim köyde erken öten horozun kafasını koparırlar.”

Kabul edelim ki birileri kabul etti, geçen sene çok erken öttük, boyumuzun ölçüsünü aldık. Bari bu sezon yeni bir sayfa açarak, söylemlerimize, konuşmalarımıza, tweet’lerimize dikkat edelim. Rakipleri kendimize karşı bilendirip, düşman olmalarına sebep vermeyelim.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar