Zora ki güzellik!    
RESUL AKÇAY

RESUL AKÇAY

Zora ki güzellik!    

07 Kasım 2021 - 14:10

Sezonun ilk maçından sonra hep yedekti Nurullah. Haftalar sonra kaleye geçti.  Genç Yunus Emre’de ilk kaz sahadaydı. Ligde beklenileni veremeyen iki takımın mücadelesinde futbol dip yaptı, yerlerde süründü.

Kimse kimseyi kandırmasın…

Bu takım geçen seneki takım olmaktan çok ama çok uzak. Zaten yapılan transferlerden de  bu rahatlıkla anlaşılıyor.

Hayaller Paris, gerçekler Papua Yeni Gine

Ucuza alınan oyunculardan Messi, Ronaldo olmalarını beklemek gerçek değil…

Tribünler hep bir ağızdan sesleniyor. “Kapalı ayağa, kapalı ayağa”  diye… Ayağa kalkması gerekenler tribündekiler değil, sahadakilerdi oysa.. Kapalı ayağa kaldırılma talimatını geri çevirmiyor, çevirmesine de sahadakiler ise tam bir evlere şenlik. Taraftarın, “ Oynasana, oynasana lan” direktifleri de karşılık görmüyor.

Samsunspor’un oynadığına futbol demek mümkün değil. Koca 45 dakika rakip kaleciye Allah rızası olsun bir şut gönderilmez mi?

Gönderemediler, defalarca kez yapılan hazırlık pasları ceza sahasına girilmeden alev görmüş buz gibi eridi. Ligin umutsuz takımlarından biri karşısında ezik, yitik, verimsiz, kalitesiz bir oyun ortaya konuldu.

İkinci yarı da fark yaratırlar diye Saviçeviç ve Ali Ülgen sahaya sürüldü.Taraftarın desteği ile oyunda biraz kıpırdanma oldu.  Sahanın en verimsizi ise Yasin’di. Oyundan alınmadan önce öyle bir gol kaçırdı ki inanılması imkansızdı. Yerine giren Fofana, topla buluştuğu ilk anda öyle bir vuruş yaptı ki meşin yuvarlak adeta tavana çakıldı.

Son çeyrekte gelen gol  sonrası her iki takımda üzerlerindeki ölü toprağını attılar.Ayaklar sustu, kollar ve çeneler çalışmaya başladı.  Oyunda tansiyon yükseldi.  Orgill’in, Yunus’a  attığı yumruk kırmızı kartla cezalandırılmasına neden olunca saha karıştı. Sarı kartlar havada uçuştu. Kalan dakikalarda  Samsunspor  skoru korumaya çalıştı. Rakibin beraberlik için kaleye gelmesine izin vermedi.

On kişi kalmış, gardı düşük rakibi karşısında üç net pozisyon daha  bulunmasına rağmen ikinci golü bulamayan Samsunspor son dakikalarıda herkese çile yaşattı. Anlamsız  savunmaya çekiliş, skoru korumaya çalışma çabası saç baş yoldurtan cinstendi.

Alınan galibiyete sevinelim sevinmesine de, ortada ki gerçeğe ne diyelim. Futbol oynayamama, takım olamama sıkıntımız tavan yapmış durumda. Bakalım gelecek günler ne gösterecek ?

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar