HEYECAN!
Reklam
SELMAN ÇUBUKÇUOĞLU

SELMAN ÇUBUKÇUOĞLU

HEYECAN!

25 Haziran 2022 - 08:34

Yeni sezon öncesi yine taraftarı heyecan sardı.

 

Önce hoca konusundaki çuvallamalar ve sonuçta yeni hocanın gelişi ile bu konudaki kaos şimdilik kapanmış gibi gözüküyor.

 

Hoca önemli, hoca ciddi iş. Hedefin yüzde 50’si hocadan geçer. Hoca doğru olursa, cemaatte rahat eder. Yıllardır bu konulardaki handikaplarımızı yenemedik gitti.

 

Sezon bitince bitiremiyoruz bu işleri, sarkıyor da sarkıyor, uzuyor da uzuyor…

 

Bir an evvel bitirip, erken yola çıkıp, transferleri bir çırpıda halledemediğimiz her gün taraftar için işkenceden farksız zannımca.

 

Bir de hasta olduğum bir mevzu var. Söylemeden edemeyeceğim. Maşallah yerel basınımızın bir huyu var. Asparagasvari havada olan, olta atma mantığı ile onlarca hocanın, futbolcunun transfer edileceği, anlaşıldığı veya transfer edildiği haberleri var.

 

Kardeşim;  bu ve benzeri yalan, hayale dayalı, haber olsun da heyecan versin mantığıyla yapılan her haber, bilgi veya atmasyon makamındaki her şey camiaya zarar veriyor. Kirlilik yaratıyor!

 

Taraftarın güvenini yitiren, kulübün saygınlığı, inandırıcılığı ve kalitesine törpü yapan işler bunlar.

 

Yapmayın bu boş işleri! Hayali isimler, olmayacak duaya amin demeler, gelmeyecek oyuncuları zikretmek camiaya ve kulübe zarardan başka bir şeyler katmıyor.

 

Bu şekildeki eylem ve haberler güzide basınımıza ve Samsun medyasına güvensizlikten başka bir şey kazandırmaz. Boş heyecan ve ipe sapa gelmez haberler sonuçta itimat ve inandırıcılık açısından sıkıntı yaratacaktır illaki!

 

Laf olsun torba dolsun mantıklı haberler, olmayan hoca isimleri, alakası olmayan futbolcuların zikredilmesi hususlarına artık bir son verin.

 

***

 

Yapılan transfer ve hocaya bir göz atalım.

 

Hoca olarak takımın başına getirilen Bayram Bektaş, Süper Lig tecrübeli. Ancak büyük bir başarısı yok! Maya tutarsa neden olmasın. Kendini ispat için asılır ve kadro uyumlu olursa hoca parlayabilir. Kötü durumda zaten belli. Hoca bu sefer patlayabilir! İnşallah muvaffak olur. Bizim tek temennimiz bu.

 

Transferlere de kısaca değinelim. Fofana zaten bilinen eleman, anlatmaya gerek yok. Geçen senenin bence en iyi performansına sahip isimdi. Bu sene daha da iyi olacak.

 

Novikovas istediğimiz bir oyuncu. Biraz Guido Koçer’e biraz da Kerim Avcı’ya benzer stilde. Onlardan iki tık daha iyi, tecrübeli ve bu ligi tanıyan biri.  İyi transfer. Camianın büyüklüğü ve taraftarı tanırsa eskisinden de iyi bir performansı Samsunspor’da sergileyebilir.

 

Kara boğa Gaetan Laura geldi. İnşallah boğa gibi çıkar. Yoksa onu da hayal kırıklıkları listesine eklemek zorunda kalırsak vay halimize…

 

Alim Öztürk şampiyonluk yaşamış bir isim Ümraniye’de. Tecrübeli olabilir ama biraz hantal bence. Zıpkın gibi bir Libero bulamadık. İyimserim ama endişeliyim! Yeter ki yanılayım. Tomane’den bir şey beklemiyorum. Her sene 3-5 maçta kendini göstermesini beklemek zul geliyor bana. Alternatif biri olursa yollanmalı.

 

Celil Yüksel de hızlı, seri, inatçı karakterli bir isim. İş yapar ve üstüne üstlük Samsun’un çocuğu.

 

İyi bir sol ayak daha lazım gibi geliyor bana ama hala bence eksik mevkiler var. Sağ ve sol bek alternatifleri olmalı bu takımın. Takıma yabancı olmayan Mücahit geldi ama Ali’nin de alternatifi olmalı. Yusuf Abdioğlu şampiyonluklar yaşamış biri olarak ve hem de Samsun çocuğu olarak katkısını ve tecrübesini eminim yansıtacaktır. Şener Kaya, Yusuf Ensar Poyrazlı ve Amir Arlı genç yetenekler. Bekleyip göreceğiz. İnşallah içlerinden cevher çıkar. Şimdilik transferler bunlar. Ama bence 4 adam daha lazım. Kaleci, sol ayaklı biri, 10 numara biri ve sağaçık.

 

***

 

Yeni sezonun heyecanı sardı hepimizi.

 

Artık buheyecanın sonu mutlu bir Şampiyonluk ile süslense, ne güzel olur ama değil mi?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar