ACEMİLİK
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

ACEMİLİK

29 Ocak 2020 - 10:19

Samsunspor Derneği ‘genel kurul’ tarihinin karar alındığı gün deklare edilmesi gerekirdi. Ancak mevcut yönetimdeki arkadaşlar ucu açık bir karara imza atarak genel kurul kararı alındıktan bir ay sonra ancak günü belirleyebilmişlerdir. 

 

Aslında bu tarih Dernek Başkanı İsmail Uyanık’ın istifasının kabul edildiği gün alınmalı idi. Ancak yedek üyeler ile vaziyet kurtarılmaya çalışıldı. 

 

Şirket aleni bir şekilde mevcut yönetimi desteklemeyeceğini ancak geride kalan maçların deplasman masraflarının karşılanması şartı ile derneğin devam edebileceğini açıklaması ile hesaplar alt üst oldu.

 

Bu saatten sonra genel kurul hesapları yapan kişilerin öncelikle şirket ile et-tırnak misali olması, tüm inisiyatifin şirkette olacağı gerçeğini kabul etmesi ve belirli bir çizgi ile kişilikte arkadaşların

listelerini hazırlayarak şirkete sunmaları, Yüksel Yıldırım’ın onayını almaları gerekir.

 

Rüzgara göre yelkenlerini şişiren ‘nasıl olsa parayı veren var kendime derneğin kenarında köşesinde yer bulurum’ düşüncelerinin ve farklı düşüncelerin kişisel ikballerin gözetileceği şartlar tamamen ortadan kalkmıştır.

 

Derneğin her ne kadar futbol takımı üzerinde herhangi bir inisiyatifi olmayacak ise de yönetime talip olan arkadaşlarımız genel kurul karşısına çıktıklarında geçmişte Samsunspor’a görev yaptıkları süre içinde zararlarının olmaması gerekir. 

 

Kişisel ikballerini ticaretlerini değil sadece Samsunspor’un çıkarlarını gözetebilecek ve insanların güvenini kazanmış kişiler olmalıdır.

 

Dernek bünyesindeki arkadaşlarımızın Samsunspor Derneği’ni temsil edebilecek yetenekte, belirli konularda rüştünü ispat etmiş kimliklerden oluşmalıdır. 

 

Geçen günlerde kulübümüzü ziyaret eden bir hanım milletvekilimizin basında yer alan fotoğrafları rahatsız edici olmuştur. Hanımefendi sanki Samsunspor Kulübü’nde değil kamyoncular kooperatifindeki kılık ve kıyafetler ile ağırlanmıştır.

 

İnsanlar elbette kılık kıyafetler ile değerlendirilemez. 

 

Temsil ettiğiniz şahsınız değil Samsunspor Kulübü Derneği’dir. 

 

Bu nedenle sadece listelerde yer almak ve basına poz vermek yöneticilik değildir.

 

Dernek yönetimi de proje üretebilecek vasıfta işadamları ve temsil kabiliyetine sahip bilgi ve donanımlı sayıları fazla abartılmadan katkı sağlayabileceğine inanılan kimlikler ile kulüp kurumsallığına katkıda bulunulacaktır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar