AKLISELİM GALİP GELDİ
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

AKLISELİM GALİP GELDİ

16 Ocak 2020 - 10:13

Samsun’da spor kamuoyunu günlerdir meşgul eden Samsunspor Derneği Genel Kurul sendromunda duygular beyinlerdeki değişik hesaplar değil aklıselim galip gelmiş ve nihayet dernek yönetimi genel kurul yapılmasına karar vermiştir. (Her ne kadar bir tarih belirtilmemiş ise de) 

Bundan sonra Samsunspor’u A.Ş’nin kontrolünde et ile tırnak misali yeni dernek yönetimi için listeler hazırlanacak ve yönetim oluşturulacaktır. 

Üç yıldızlı otellerin dahi haciz yaptırımlarına, kulübün gıda ihtiyaçları için gıda firması sahiplerine, araçlarına benzin için akaryakıt firması sahiplerine ihtiyaç duyulan ve bu nedenle yönetim kurullarına kimsenin talip olmadığı dönemlerden sonra Yüksel Yıldırım faktörü ile maddi problemlerin kalmaması nedeniyle doğal olarak yönetime talip olabilecek kişiler olacaktır. 

Ancak A.Ş’nin tüm inisiyatifi elinde tutacağı düşünüldüğünde dernek sadece temsil hüviyetinde görev yapacak. 

Projeler üreterek A.Ş.’nin hisselerini dernek bünyesinde toplamanın planlarını yapacak ve hisseler Samsun halkı ile paylaşmanın altyapısını oluşturacaktır. 

Samsunlu aldığı hisse kupürünü evinin iş yerinin en görünür yerine çerçeveletip asacak, böylece nesilden nesile aidiyet duygusu gelişecektir.

Dün olmayan güven Yıldırım ile tekrar kazanılacağından iş adamlarımızda hisse alımlarına katkıda bulunacaktır.

Yılport bir ticari kurumdur. Harcadığı veya harcayacağı paraların bir kısmını hibe ederek bir kısmını da elinde tutabilir. A.Ş.’lerde sermaye payları oranında yönetim kurullarında temsilcilere yer verilir. Şu anda kulübü tek başına finanse eden Yıldırım Grup olduğu için kulüp yönetiminde tek söz sahibidir. Önümüzdeki süreçlerde hisseler belki 4 büyüklerde olduğu gibi borsaya kote edilmesi gündeme gelecektir.

Bu nedenle kurumsallık elzemdir. Derneğe alınacak olan bir kg. zeytin-peynir veya muhtelif gıda ve tüketim ürünlerinin belli bir planlama ile sevk ve idaresi gerekir. Fazladan çalıştırılan kişiler gizli işsizliği beraberinde getirir. Bazı işletmelerde eş dost hatırı için hiçbir aktivitesi olmayan kişilere istihdam sağlanır ve bu kişilere de kartvizitlerine yazılmak üzere müdürlükler ihdas edilir ki, bu tür işletmeler batmaya mahkumdur. Yıldırım Grup kurumsallığa önem verdiğinden oyunu kurallarına göre oynamış ve bugün dünya devleri listelerinde yer almıştır. Eğer bir kişiye iş vermek gibi bir zorunluluk var ise belli bir liyakata sahip değilse üreten değil asalak bir kimlikte ise bünyenize almadan belli bir maaş verip işe almamak daha uygun olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar