BELEDİYELER BORSASI
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

BELEDİYELER BORSASI

18 Ocak 2020 - 13:52

Ülke Kanal İstanbul, Libya ve Suriye gibi gündemler ile meşgul edilmekte iken, dar gelirli bordro mahkumları artan zaruri tüketim ürünleri yetmezmiş gibi üretim materyallerinin yok edilmesi nedeniyle işsizlik sorunu ile mücadele etmektedir. 

Her üç gençten biri işsizdir. 

Millet cinnet noktasına gelmiş, kadına şiddet vakaları önlenemez halde, adli olaylarda her geçen gün artış kaydedilmekte, işsiz olan gençler ise uyuşturucu bataklığına çekilmektedir.

Lokomotif sektör olarak inşaat sektöründe ise önemli firmalar art arda konkordato ilan ederek kepenk kapatmış, iflas eden firmalara da yenileri eklenmektedir. 

Ekonomik olarak bu kadar güç durumda olmamıza rağmen Diyanet İşleri Başkanlığı dini bir takım akıl almaz fetvalar ile zihinleri bulandırmaktadır. 

Kamu bankalarından faizle para alınması caiz, özel bankalardan almak ise caiz değil gibi anlaşılmaz bir anlayış empoze edilmektedir. 

Böylece dini bir kurum siyasi hüviyete büründürülmüştür. 

Dün milletvekili transferleri gündemde iken eleştirenler, bugün belediyeler borsasını oluşturarak seçmen iradelerine ipotek koymayı tercih etmişlerdir.

FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması bizzat hükümete mensup iktidar partilerince engellenmektedir.

Davalar akıl almaz cezalar ve tahliyeler ile zaten yeterince sulandırılmaktadır.

Dış politikada ise ülkemiz bir kez daha Libyalı muhalif Hafter tarafından arkasındaki güçler ile aldatılmıştır.

Libya’da meşru hükümet desteklenmekte iken Suriye’deki meşru Esat yönetimi desteklenmeyerek çifte standart uygulanmaktadır.

İçerde ekonomik dışarıda ise siyasi dengesizlik ve yaşanan kaos dengeleri bozmakta ve belirsizlikler nedeniyle ülke tamamen ithalata bağımlı bir profile sürüklenmiştir.

Faiz indirimlerinin piyasalara pozitif yansıması beklenmemektedir.

Tarım sektöründeki handikabın boyutları diğer sektörleri de etkileyecek tarzda gelişmekte, tüm bunlar yetmezmiş gibi kaç TL’ye maliyet oluşturacağı bilinmeyen Kanal İstanbul projesi ile milletin sabırları zorlanmaktadır.

Belediyelerdeki transferlerin gelecekte siyasi platformlara pozitif yansıyacağı düşünülmemelidir. 

Geçmişte Güneş Motel tecrübesi ile yaşananlar hafızalardadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar