BELEDİYELERDEKİ HACİZLER
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

BELEDİYELERDEKİ HACİZLER

13 Nisan 2019 - 09:27

Atakum Belediye Başkanı Avukat Cemil Deveci, mazbatasını alıp göreve başladığı gün koltuğa oturur oturmaz 687,528 TL’lik bir haciz ile karşılaştığı kamuoyuna açıklanmıştır. 

Bir önceki başkan İshak Taşçıise 2014 yılında göreve geldiğinde makam aracının haczedildiğini ve aracı vincin üzerinden aldığını ifade etmiştir.

Samsun’da hastalığın doğru tercih edilememesi nedeniyle grip olan hastaya yanlış teşhis ve ilaçlarla kanser hastalığına yakalanmasına neden olunmaktadır. 

Oysa hastalık bellidir. 

İki ovanın merkezinde olmamıza rağmen kaynakları kullanacak sistem kurulmamıştır.

Teşvikli İller kapsamı uygulaması gündeme geldiğinde milletvekillerimiz Ankara’dan araçları ile son sürat Samsun’a doğru yola çıkarlar. 

Bir an önce bu iller kapsamına alınacağı müjdesini vereceklerdir. Ancak teşvikli iller belirlenerek açıklandığında kendine yer yine bulamaz yıllardır verdiği oyların karşılığını alamaz, alamamıştır. 

Seçim dönemlerinde Samsun için yatırım miktarları açıklanır. 

Samsun’da yaşayanlar bu rakamları duyunca gözlerine inanamaz.

Bu kadar yatırım yapıldı ise biz neden işsiz kalıyoruz, neden geçinemiyoruz, nerede bu yatırımlar sorularını kendilerine sorar dururlar.

Oysa kent üretim kaynakları anlamında zengin ama üretim fakiridir. 

Belediyeler kapı numaralarını değiştirerek kaldırımları söküp yenileyerek gelir elde ederek personel maaşlarını ödemeye çalışır. 

İmar durumları ise kangren halini almıştır. 

Durum böyle olunca da belediyeler asli görevleri yerine İŞKUR modunda çalışmaktan kurtulamaz. 

Dolayısıyla hacizle karşı karşıya kalan belediyelerimizin karşılaştığı bu olumsuzluklar sürpriz değildir.

Ancak şu gerçek göz ardı edilmemelidir. 

Makama oturan belediye başkanlarımız uzaydan gelmemiştir. 

Samsun’da hayatlarını idame ettiren bu kentin havasını suyunu gerçeklerini iyi bilen kişilerdir. 

Öyle ise belediyelerin yönetiminde eski metotlar yerine üretimi teşvik edici dolayısıyla istihdam sağlayıcı projeleri yaratmak ve uygulamak gerekir. 

Bu nedenle bu vizyonu taşıması gereken belediye başkanlarımızın zengin kaynaklara sahip olmamıza rağmen üretimin neden sağlanamadığı tespiti ışığında çalışmalarını yürütmeli.

Bu görüş ve düşünce hayat bulduğunda Samsun sözde değil özde Karadeniz’in incisi kimliğine kavuşacak aksi taktirde yine inciyi oluşturan midye kabuğu kimliğinden sıyrılamayacak gelecek seçimlerde yine adayların cek-cak ile biten sözcüklerle avunup duracağız.

Göreve gelen başkanlarımızın da haciz feryatları eksilmeyecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar