• Reklam
BELEDİYELERİMİZ
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

BELEDİYELERİMİZ

03 Nisan 2019 - 09:07

Öncelikle Samsun gerek büyükşehir gerekse beldelerde tercihini yaptı ve kenti yönetecek olan yerel yöneticilerini seçti. 

Samsun için seçimlerin hayırlı uğurlu olması dileği ile başkanlar hakkında seçim sonrası görüşlerimizi ifade etmek istiyoruz.

Büyükşehir belediye başkanı olarak seçilen Mustafa Demir’in yüksek bir oy potansiyeli olan iktidar partisi adayı olarak seçilmesi sürpriz olmadı. 

Necattin Demirtaş ise, MHP camiasından gelen tepkilere rağmen adres değiştirerek, İYİ Parti’den aday olması MHP camiasında tepki toplamasına rağmen önemli bir farkla seçilmesi başarı olarak kabul edilmelidir.

Erdoğan Tok gibi bir rakibi 11 bin oy farkı ile geride bırakması kendine olan güvenin bir ifadesidir. 

Seçmen parti tercihi yerine hizmetine inandığı kişi tercihinde bulunmuştur.

Kendi düşüncesi ile biat kültürüne karşı çıkarak gençliğinden bugüne kadar yetiştiği siyasi bünyeden başka partiden aday olan Necattin Demirtaş’ın güçlü rakibine üstelik iktidar partisi adayına yaklaşık 11 bin oy farkı ile ipi göğüslemesi önemli bir başarıdır. 

Ancak hizmet anlamında en çok başı ağrıyacak olan belediye başkanı olacaktır. 

3 bölüm halinde yayınladığımız kentsel dönüşümün yaklaşık yüzde 40 kadar bölümü İlkadım bölgesindedir. 

Hastanebaşı ve Zeytinlik mahallelerinin çehresinin kentsel dönüşümle hem görsel hem de ekonomik olarak kalkınması gelecek dönemlerde de adaylığı düşünecek olur ise kendisine avantaj sağlayabilir.

Hizmet anlamında en avantajlı bölge Atakum’dur.

Çünkü bu bölgede yapılacak olan turizm yatırımları kentte önemli katma değer yaratacaktır ki bölge bu tür yatırımlara müsaittir.

Cemil Deveci’yi de bu anlamda önemli mesailer beklemektedir. 

Diğer beldelerimiz ise iktidar partisine mensup oldukları için hizmet anlamında doğru projeler ürettiklerinde Samsun kazançlı çıkacak ve kalkınma yönünden hamle yapacak, her şeyden önemlisi üzerinden ölü toprağını atacaktır.

Erhan Usta bence stratejik hata yapmıştır. 

Parti değişmiştir. 

Ancak bağımsız aday olmak yerine İYİ Parti adayı olarak seçime girmiş olsa idi avantajlı olabilirdi diye düşünmekteyiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar