ELEŞTİRİLER VE CEVAPLAR
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

ELEŞTİRİLER VE CEVAPLAR

20 Ocak 2020 - 10:21

 

Köşemde yazdığım yazılar ile ilgili mail adresime gelen eleştirileri ve bu eleştirilere verdiğim cevapları ifade etmeye çalışacağım.

 

SORU: Samsunspor taraftarı olarak yazılarınızın tümünü okudum. Yani sadık bir okuyucunuzum. Samimiyetinize güvenerek kafama takılan bir konuyu size sormayı uygun gördüm. Genel kurullardaki heyecanlı geçen konuşmalarınızı da dinlemiş bir genel kurul delegesiyim. Bir genel kurul konuşmanızda ve sonrasında köşe yazılarınızda İsmail Uyanık hakkında çeşitli iddialarda bulundunuz. Kulübün içinde bulunduğu borçların durumu da sizi desteklemekte idi. Ancak sorum şu. Siz Uyanık ile bildiğim kadarı ile 10 yıla yakın birlikte oldunuz. Yönetimde iken neden bunları açıklamadınız da sonradan açıklamalar yaptınız. Biz sizi Uyanık’ın adamı olarak biliyorduk çünkü çok yakındınız. Bildiğim kadarı ile de yanında çalışıyordunuz.

 

CEVAP: Birincisi ben kimsenin adamı olmadım. İkincisi ben İsmail Uyanık’ın yanında maaşlı eleman olarak çalışmıyordum. Gıda sektöründe ortak olduğumuz müşterek bir firmamız vardı. Yönetim kurulunda bulunduğum sürede Uyanık kulübü tek adam mantalitesi ile yönettiğinden transferlerden kulüp gelir ve giderlerinden hiçbir yöneticini bilgisi ve inisiyatifi yoktu. Ancak yönetim kurulundan ayrıldığım dönemde ondan sonraki Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yönetimde yer aldığımdan o dönemde aksaklıkları ancak tespit edebildim. Başka tespitlerimde teyit edince yazmayı ve konuşmayı bir görev olarak gördüm ve her platformda konuştum, yazdım. Samsunspor menfaatleri dostluğu ikinci plana itti.

 

SORU: Süleyman bey, Yüksel Yıldırım ile herhangi bir iş birlikteliğiniz var mı? Lehinde yazılar yazıyorsunuz.

 

CEVAP: Yüksel Yıldırım ile herhangi bir iş birlikteliğimiz yoktur. Ancak Türkiye’de satın aldığı iki liman için birlikte emlak danışmanlığı firmamız bulunan eski TFF ve FB kulübü başkan vekili Şekip Mosturoğlu ile birlikte kendisine iki limanı satın almaları konusunda aracılık yaptık. Lehindeki yazılarıma gelince benim köşe yazarlığı yaptığım 15 yıl boyunca Samsunspor ile ilgili yazdığım yazıların önemli bir bölümü kulübün tek adam metodolojisi ile değil kurumsal bir yapıda yönetilmesi konularını kapsar. Bu noktada Yüksel Yıldırım bu projeye soyunmuş ve kurumsal bir yapıyı oluşturmuştur. Kulübü bu yapıda yönetmek için hangi isim veya firma olur ise olsun Samsunspor taraftarı olarak desteklemek görevimizdir diye düşünüyorum. Önemli olan kentimizin en önemli markasını yaşatmaktır. Bugün Yüksel Yıldırım olur yarın başka bir isim olur önemli değildir.

 

SORU: Suat Çakır ve dernek yönetimini ağır bir biçimde eleştirdiniz? Bu kişiler ile şahsi problemleriniz oldu mu?

 

CEVAP: Suat Çakır 20 yıllık dostumdur. Dernek yönetiminde ise samimi olduğum kişiler Haluk Tan, Aykut Çepni ve Kadir Gürkan’dır. Diğer isimleri spor kamuoyundan tanırım. Bu arkadaşlarımız genel kurul kararı almak yerine görevde kalmak konusunda ısrarcı oldukları için o üslupta yazmak zorunda kaldım. Şahsi problemlerini gazete köşesine taşıyarak çözecek bir yapıda olmadığım bilinir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar