GENEL KURUL KARARI
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

GENEL KURUL KARARI

05 Ocak 2020 - 18:25

İsmail Uyanık’ın dernek başkanlığını bırakmasının ardından başkan vekili Suat Çakır’ın vereceği karara endekslenmiş olan süreç de başkanı ve başkan vekilleri istifa etmiş bir dernekte mevcut yönetimden yedeklerin ilavesi ile yeni bir yönetim kurulu oluşturabileceğine ihtimal vermemekteyim.

 

Ancak yönetici koltuğuna oturarak protokol tribününde oturmayı yöneticilik vasıflarından üstün gören arkadaşlarımız bu konuda baskı yapabilirler.

 

Yani Suat Çakır veya başka bir arkadaşımız göreve talip olabilir ki, bu durumda da yine kaos devam eder. Bu arkadaşlarımız çift başlılık Uyanığın ayrılması ile nasıl olsa sona erdi.

 

Bizde A.Ş ile uyum içinde görevimize devam edebiliriz diyebilirler.

 

Ancak Suat Çakır, Kadir Gürkan ve Ali Kemal Gedikli gibi arkadaşlarımızın bu tür bir yaklaşım içinde olabileceğini düşünmemekteyim.

 

Çünkü bu kişiler spor kamuoyunda tanınan bilinen ve tecrübelerine itimat edilen kişilerdir. Samsunspor’a zarar verebilecek bir uygulamanın içinde olmazlar.

 

Aksi bir durum kafalarda değişik düşüncelerin oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle Dernek Yönetim Kurulu vakit geçirmeden genel kurul kararı almalı ve farklı listeler oluşmasının kapılarını açmalıdırlar.

 

Çünkü Samsunspor artık bir hedefe kilitlenmiştir ve kaybedecek zamanı yoktur. A.Ş desteği olmadan zaten hiçbir şekilde derneğin ayakta kalabilmesi mümkün değildir.

 

Bu güne kadar kaybedilen vakit telafi edilmeli ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız gereken kararı bir an önce vermelidirler.

 

 Protokol şartları taraflarca imzalanmış prosedür yerine getirilmiştir.

 

‘İstifa kararının kulübe gelmesi bekleniyor, gelir gelmez karar verilecek’ gibi ucuz ve kaçamak yollara başvurulmamalıdır.

 

Eğer mevcut yönetim kurulu üyelerimizden bazı arkadaşlarımız göreve talip olacaklar ise kendi listelerini yaparak genel kurulun onayına sunabilirler.

 

Samsunspor’da oluşturulan kurumsal yapının dışında oluşumlara izin verilmemeli ve genel kurul üyesi arkadaşlarımız ise üzerlerine düşen görevi yerine getirmelidirler.

 

Ayrıca genel kurul bir hesap sorma yeridir. Herkes fikirlerini açıkça söylemeli kafelerde balıkçı lokantalarında dedikodu üretmek yerine genel kurulda konuşmalıdırlar.

 

“Kabul edenler, etmeyenler” gibi sadece parmak kaldırıp indirmek genel kurul üyeliğinin gerekleri değildir. Genel Kurul Üyeliğinin sorumlulukları fazladır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar