İSMAİL UYANIK'A ÇAĞRI
Reklam
  • Reklam
Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

İSMAİL UYANIK'A ÇAĞRI

29 Mart 2019 - 09:25

TÜFAD-ASKF kurumlarına teknik adam kazandırma yönünde ne tür çalışmalar yapılması gerektiği hakkındaki görüş ve düşüncelerimizi dilimiz döndüğünce bir futbol adamı olarak köşemizde ifade etmeye çalıştık. 

3’lemenin son yazısında ise Samsun’da futbolun patronu kimliği ile Türk futboluna bazı projeleri ile damga vuran başkan İsmail Uyanık’a çağrıyaparak, Samsun ve Türk futboluna Samsunlu teknik adam ve antrenör yetiştirilmesi konusundaki görüşlerimizi ifade etmeye çalışacağız.

Başkanımızın yurt dışındaki takımlar ve futbol adamları ile olan ilişkilerini tarif etmek gerekmez.

Öncelikle Şener Aydın ve Hakkı Bayrak ile bir konsensüs oluşturarak, hayatlarını teknik adam olarak idame ettirmeyi düşünen eski futbolcularımızı amatör takımlarda oynayan lider vasıflı gençlerimizi tespit ederek, öncelikle dil eğitimlerini geliştirmek için yurt dışına bir-iki yıllığına tüm masrafların kulüp tarafından karşılanması kaydı ile geride kalan ailelerinin de geçinebilecekleri maddi problemlerini de üstlenerek eğitim almalarını ve bilahare yine yurt dışındaki bir takımda yardımcı antrenör olarak çalışmaları kolaylıkla sağlanabilir.

Bu eğitimlere kulüp tarafından yapılacak masraflar tıpkı altyapıda futbolcu yetiştirmek için yapılan veya yapılacak olan yatırımlara eşdeğerdir. 

Kulüp belki teknik adam transferinden maddi bir gelir temin edemeyecek ancak Samsunspor kendi bünyesinden yetişecek olan teknik adamların elinde daha büyük başarılara imza atacaktır.

Gerek TÜFAD ve gerekse ASFK başkan ve yöneticileri bu projeye destek verecek, üzerlerine düşecek görevleri yerine getirebilecek kapasitede futbol adamlarıdır. 

Sadece fitili ateşleyebilecek bir lidere ihtiyaç vardır. 

Bunun da adresi elbette başkan İsmail Uyanık’tır. 

Bulunduğumuz ligde şampiyonluk mücadelesi vermek Samsunspor’a yakışmamaktadır. 

Samsunspor bu lig veya 1. Lig’de şampiyonluk mücadelesi vermek yerine Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi vermeye layıktır.

Bu kentin futbol geçmişi Türk futboluna kazandırdığı yıldızları tekrarlamaya gerek yoktur. 

Eksik olan tıpkı kent yönetiminde de yaşanan kangren haline gelen yönetimlerdeki reorganize haldir. 

İsmail Uyanık başkan yazdığımız konu ile ilgili organizasyonu sağlayabilecek tek kişidir. 

Şener Aydın ve Hakkı Bayrak ile birlikte Samsun futbolunda geçmişe imza atan eski futbolcularımız önderliğinde teknik adamlarımız Türk futbolu sahnesinde yer alabilirler. 

Aksi taktirde yine lokallerde okey veya oyun masalarında neden Samsunlu teknik adamlar büyük takımlarda yer alamadığı tartışılacak ve yeni değerler üretilemeyecektir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar